REKLAMA

PODKARPACIE. 300 koncentratorów tlenu dla pacjentów zmagających się z COVID-19 (WIDEO)

|

PODKARPACIE. 300 koncentratorów tlenu dla pacjentów zmagających się z COVID-19 (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 300 koncentratorów tlenu wspomoże podkarpackich pacjentów zmagających się z COVID-19 – poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Koncentratory pochodzą z zasobów wypożyczalni sprzętu Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

IMG_8243-1200x800

Foto: PUW w Rzeszowie

Jest to rozwiązanie unikatowe w naszym  regionie i mam nadzieję, że będzie dobrze przyjęte przez pacjentów oraz ułatwi lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej opiekę nad  osobami chorymi, wymagającymi wsparcia tlenowego –  podkreśliła wojewoda Ewa Leniart, mówiąc o przekazaniu 300 koncentratorów tlenu dla pacjentów z Podkarpacia.

Koncentratory zakupione ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego pochodzą z zasobów wypożyczalni sprzętu Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Zostaną rozdysponowane dla indywidualnych pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej, pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz pacjentów placówek opiekuńczych i leczniczych.

Jak podkreślił dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała, inicjatywa będzie stanowić wsparcie w leczeniu chorych na COVID-19, w tym niepełnosprawnych, starszych, niesamodzielnych.

Od wielu lat wypożyczamy sprzęt rehabilitacyjny i pielęgnacyjny, także koncentratory tlenu. To wielka pomoc dla chorych i ich opiekunów. A ponieważ sytuacja pandemiczna wymaga specjalnych rozwiązań, zrodził się pomysł, abyśmy rozszerzyli formę pomocy – mówił ks. Piotr Potyrała.

Jak zaznaczył reprezentujący lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej Mariusz Małecki, dla części pacjentów terapia przy pomocy domowego leczenia tlenem będzie ogromnym wsparciem i pozwoli w pewnym stopniu zmniejszyć liczbę osób hospitalizowanych.

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop dodał, że WUP – w ramach RPO  – od kilku lat tworzy i wspiera wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w województwie, pięć z nich dysponuje koncentratorami tlenu, które zostaną zagospodarowane dla mieszkańców regionu  zmagających się  z COVID-19. Wypożyczanie koncentratorów będzie następować po otrzymaniu skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Źródło: PUW w Rzeszowie

04-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-300-koncentratorow-tlenu-dla-pacjentow-zmagajacych-sie-z-covid-19-wideo-5992-00r2kc