REKLAMA

PODKARPACIE. 27-latek znęcał się nad własną babcią. Zakładał jej sznur na szyję i groził śmiercią!

REGION. Dwa miesiące aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wobec 27-letniego mężczyzny, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 84-letnią babcią. Mężczyzna zakładał sznur na szyję niedołężnej kobiety, groził pozbawieniem życia i przyczynił się do poważnych obrażeń seniorki, w tym rozstroju zdrowia. Sprawcy grozi kara, do 8 lat pozbawienia wolności.

pixabay

Foto: pixabay.com

27-letni mężczyzna mieszkający na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim jest podejrzany o stosowanie przemocy wobec swojej 84-letniej babci. Jak ustalili tarnobrzescy policjanci, sytuacja ta trwała około 8 lat.

Wnuk, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, znieważał słowami obelżywymi kobietę, utrudniał korzystanie ze sprzętów domowych, popychał, posunął się nawet do założenia sznura na szyję staruszki i wlokąc groził jej pozbawieniem życia. W wyniku upadku kobieta odniosła poważne jak na jej wiek obrażenia, w tym rozstrój zdrowia.

Policjanci zebrali w tej sprawie obszerny materiał dowodowy. Za pośrednictwem prokuratury wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego o znęcanie się nad kobietą. W piątek sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Przedtem 27-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Wnuk, który tak okrutnie obchodził się z kobietą, będzie odpowiadał przed sądem. Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą starszą, nieporadną kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują: Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Za znęcaniem fizycznym i psychicznym, biciem, poniżaniem i awanturami stoją żywe ofiary przestępstw. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii. Nie bądźmy obojętni, reagujmy dzwoniąc pod numer interwencyjny 112 lub Policję.

Źródło: Podkarpacka Policja

10-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-27-latek-znecal-sie-nad-wlasna-babcia-zakladal-jej-sznur-na-szyje-i-grozil-smiercia-875-00r2kc