REKLAMA

PODKARPACIE. 24 nowych funkcjonariuszy w szeregach Straży Granicznej (FOTO, VIDEO)

|

PODKARPACIE. 24 nowych funkcjonariuszy w szeregach Straży Granicznej (FOTO, VIDEO)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. 12 marca br. dwudziestu czterech nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej uroczyście złożyło ślubowanie. Grupa młodych adeptów została przyjęta do służby w jubileuszowym, 30. roku funkcjonowania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

14-191722

Skromna ze względu na obostrzenia pandemiczne uroczystość odbyła się w komendzie oddziału w Przemyślu. Ślubowanie złożone w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant gen. bryg. SG Robert Rogoz.

Szef podkarpackiej Straży Granicznej pogratulował nowo przyjętym pozytywnego ukończenia procesu rekrutacji. Podkreślił, że ślubowanie jest wyrazem zobowiązania wobec ojczyzny, a słowa roty ślubowania i zasad etyki funkcjonariusza Straży Granicznej powinny zapaść głęboko w pamięć i być drogowskazem. Całej grupie życzył powodzenia na zaczynającym się w najbliższych dniach szkoleniu podstawowym, a następnie podoficerskim.

W 24-osobowej grupie jest szesnastu mężczyzn i osiem kobiet. Większość pochodzi z Podkarpacia (dwie osoby z woj. małopolskiego, jedna ze śląska).  Najmłodszy z przyjętych ma 20 lat. Połowa nowych strażników granicznych ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie. Po zakończonych szkoleniach funkcjonariusze zostaną skierowani do służby w największych podkarpackich placówkach Straży Granicznej w Medyce, Korczowej i Lubaczowie.

W 2021 roku do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej planowane jest przyjęcie 120 nowych funkcjonariuszy. Rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły. Kolejne grupy będą przyjęte do służby w czerwcu oraz październiku br.

Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


16-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-24-nowych-funkcjonariuszy-w-szeregach-strazy-granicznej-foto-video-5042-00r2kc