REKLAMA

PODKARPACIE. 23-latka i 19-latek zatrzymani za posiadanie marihuany

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie zatrzymali dwie osoby posiadające marihuanę. 23-letnia kobieta miała ją schowaną w swoim samochodzie, a 19-letni mężczyzna miał ją przy sobie. Oboje usłyszeli już zarzuty. Za ten czyn grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

policja-800

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, patrolując w sobotę przed godz. 20, rejon Wielopola Skrzyńskiego, zauważyli zaparkowanego volkswagena, w którym przebywały dwie osoby. Ich nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że w pojeździe mundurowi znaleźli worek foliowy z suszem roślinnym.

Badanie wykazało, że była to marihuana. Do jej posiadania przyznała się 23-letnia właścicielka pojazdu. Narkotyki zostały zabezpieczone przez policjantów. Mieszkanka Dębicy została zatrzymana i doprowadzona do ropczyckiej komendy, gdzie śledczy przedstawili jej zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. 16-latek, który przebywał w pojeździe, został przekazany opiekunowi.

Tego dnia, nie była to ostatnia interwencja funkcjonariuszy dotycząca osób posiadających środki odurzające. Około godz. 21.30, Rynku w Ropczycach, policjanci zauważyli grupę osób, która na widok radiowozu zaczęła się rozchodzić. W trakcie legitymowania, przy jednym z mężczyzn, mundurowi ujawnili młynek do mielenia suszu roślinnego, a także woreczek strunowy z suszem.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy testy potwierdziły, że była to marihuana. Narkotyki zostały zabezpieczone. 19-letni mieszkaniec gminy Ostrów został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ropczyce

03-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-23-latek-i-19-latka-zatrzymani-za-posiadanie-marihuany-2537-00r2kc