REKLAMA

20-latek pędził przez Rzeszów 184 km/h

RZESZÓW / PODKARPACIE. O ponad 100 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego, 20-letni kierowca seata. Na ul. Sikorskiego w Rzeszowie jechał z prędkością 184 km/h. 20-latek stracił prawo jazdy. Okazało się, że młody kierowca miał je od niespełna roku. W zaledwie kilka miesięcy popełnił tyle wykroczeń, że zgromadził łącznie ponad 20 pkt karnych, przekraczając tym samym ich dopuszczalny limit.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem, na ulicy Sikorskiego w Rzeszowie. Patrol drogówki, który pełnił służbę radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, został wyprzedzony przez jadącego z dużą prędkością seata. Jego kierowca jechał w kierunku centrum miasta. Policjanci pojechali za nim. Seat ciągle przyspieszał i ostatecznie funkcjonariusze zmierzyli mu prędkość, która wyniosła 184 km/h. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą seata siedział 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma prawo jazdy od niespełna roku. Przez ten czas, zebrał już łącznie ponad 20 pkt karnych za wcześniej popełnione wykroczenia.

W przypadku tak młodego kierowcy ich górna granica to 20 pkt karnych. Co prawda policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h terenie zabudowanym, jednak niezależnie od tego, młody kierowca straciłby uprawnienia za przeczenie limitu punktów.

Za popełnione wykroczenia policjanci skierują do sądu wniosek o jego ukaranie.

KMP Rzeszów

10-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-20-latek-pedzil-przez-miasto-z-predkoscia-184-kmh-5124