REKLAMA

PODKARPACIE. 19 osób zarażonych koronawirusem, ponad 400 w kraju!

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło już 19 zarażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. W kraju liczba zarażonych wzrosła do 411.

Foto: pixabay.com

Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

19 zarażona osoba w województwie podkarpackim to młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany.

Pod nadzorem pozostaje 5019 osób, dla 4472 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów.

Ministerstwo Zdrowia informuje dodatkowo, że: – Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

20-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-19-osob-zarazonych-koronawirusem-ponad-400-w-kraju-8664-00r2kc