REKLAMA

PODKARPACIE. 17-latki ukradły alkohol. Miał być to prezent dla ich kolegi

TARNOBRZEG / PODKARPACIE. Dwie 17-latki odpowiedzą przed sądem za kradzież alkoholu w jednym z lokalnych sklepów. Miał być to prezent dla ich kolegi.

alcohol-2275837_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

W poniedziałek w południe policjanci interweniowali na miejscu kradzieży sklepowej przy placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze ustalili, że dwie 17-latki, będąc w sklepie, zabrały z półki wódkę i whisky. Swój łup schowały do plecaków i nie płacąc, minęły kasy. Kradzież zauważył pracownik ochrony. Mężczyzna natychmiast ruszył za nastolatkami, uniemożliwiając im wyjście ze sklepu. Na miejsce wezwano policję.

Towar wartości blisko 80 złotych wrócił na sklepowe półki. Okazało się, że młode kobiety ukradły alkohol na prezent dla kolegi. Za swój czyn będą odpowiadać przed sądem.

Zgodnie z nowelizacją kodeksu wykroczeń, która weszła w życie w listopadzie 2018 roku, kradzież rzeczy o wartości powyżej 500 złotych jest przestępstwem, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Kradzieże poniżej tej kwoty kwalifikowane są jako wykroczenie i są zagrożone karą grzywny.

Niemal każdego dnia policyjne patrole podejmują interwencję w związku z kradzieżami sklepowymi. Z półek znikają najczęściej alkohol, słodycze i artykuły spożywcze. Na stacjach benzynowych złodzieje nie płacą za paliwo. Tylko od stycznia 2020 roku tarnobrzescy policjanci odnotowali 49 przypadków kradzieży nieprzekraczających kwoty 500 złotych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

22-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-17-latki-ukradly-alkohol-mial-byc-to-prezent-dla-ich-kolegi-3443-00r2kc