PODKARPACIE. 132 na 160 gmin województwa podkarpackiego zgłosiło chęć szczepienia mieszkańców. Nabór trwał od 4 grudnia, ogłoszono nabór dodatkowy dla pozostałych gmin. Najwięcej wniosków złożyły placówki z Rzeszowa.
Foto: pexels.com
W piątek (11 grudnia) NFZ zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ.
Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 80% gmin w Polsce będą działały punkty szczepień. Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma ponad 92 procent dorosłych Polaków.
Jak tłumaczy Rałał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie, szczepienia zabezpieczone są w 84,4% podkarpackich gmin, w tym dla 95,1% dorosłych mieszkańców. Drugi nabór ma jeszcze bardziej zwiększyć dostępność punktów szczepień.
Dodatkowy nabór ogłoszono dla następujących gmin:
– Czarna (powiat bieszczadzki),
– Lutowiska,
– Dydnia,
– Radymno (gmina wiejska) – zapewniono dostęp w mieście Radymno,
– Rokietnica,
– Roźwienica,
– Cmolas,
– Niwiska,
– Raniżów,
– Cieszanów,
– Lubaczów (gmina wiejska) – zapewniono dostęp w mieście Lubaczów,
– Wielkie Oczy,
– Białobrzegi,
– Markowa,
– Rakszawa,
– Czermin,
– Krasiczyn,
– Krzywcza,
– Przemyśl (gmina wiejska) – zapewniono dostęp w mieście Przemyśl,
– Gać,
– Kańczuga,
– Iwierzyce,
– Bukowsko,
– Tyrawa Wołoska,
– Zaleszany,
– Baligród,
– Cisna,
– Olszanica.
Oddziały Wojewódzkie Funduszu w piątek, 18 grudnia, rozpoczną dodatkowe, lokalne nabory do Narodowego Programu Szczepień. Nabory będą prowadzone w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień. Oddziały NFZ przyjmują formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia. Ostateczny wykaz punktów szczepień ma zostać opublikowany 28 grudnia br.
Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów do Narodowego Funduszu Zdrowia, w oddziałach NFZ uruchomimy konsultacje telefoniczne i na miejscu, w salach obsługi klienta:
piątek (18 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00,
sobota (19 grudnia): w godzinach 8:00 – 15:00,
poniedziałek (21 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00,
wtorek (22 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00.
Informacje na temat Narodowego Programu Szczepień można otrzymać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię pod numerem 989. Działa ona działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Warto dodać, że dla osób z zagranicy oraz dla abonentów operatorów nie obsługujących numerów specjalnych uruchomiono numer telefonu: (22) 62 62 989.
W dni robocze od godziny 8:00 do 16:00 dostępny będzie także czat wideo na stronie: gov.pl/szczepimysie. Pytania w sprawie szczepień można też wysłać e-mailowo na adres: szczepionki@nfz.gov.pl.
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz