REKLAMA

PODKARPACIE. 129 zarażeń KORONAWIRUSEM!

POLSKA / PODKARPACIE. Liczba zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 129 osób, w tym cztery ofiary śmiertelne. Poinformowano również o śmierci dwóch kolejnych osób w kraju. W Polsce na koronawirusa zmarły łącznie 73 osoy, zdiagnozowano 3503 zarażenia.

Foto: grafika poglądowa

Mamy 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3503/73 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

 • Cztery nowe potwierdzone przypadki w województwie podkarpackim to:

  • młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego,

  • kobieta w sile wieku z powiatu leskiego,

  • młody mężczyzna z powiatu leskiego,

  • dziecko z powiatu leskiego,

  Wszystkie osoby znajdują się w izolacji.

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 129 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 7 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3201 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

04-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-129-zarazen-koronawirusem-936-00r2kc