REKLAMA

PODKARPACIE. 12-latek zagryziony przez psa. Są zarzuty dla właściciela!

PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa dla Miasta Przemyśl przedstawiła zarzuty właścicielowi psa, który 28 września w Przemyślu pogryzł chłopca. 12-latek zmarł w katowickim szpitalu.

dog-2518846_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Właściciel psa, który zaatakował i śmiertelnie ranił 12-letniego chłopca z Przemyśla, usłyszał zarzuty. Prokuratura przedstawiła mu zarzut narażenia dwójki dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich. Czyny te są zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 28 września po godzinie 13:00 oficer dyżurny komendy miejskiej w Przemyślu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Lelewela pies zaatakował dwóch nastoletnich chłopców. Policja podawała, że obydwaj nastolatkowie trafili do szpitala, a stan starszego z nich był bardzo poważny. Obrażenia młodszego nie zagrażały jego życiu. 12-latek został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie miał przejść operację. Niestety, w czwartek 1 października poinformowano, że dziecko zmarło.

Jak informował tuż po zdarzeniu Polsat News, 11-latek wracał ze szkoły i spotkał o rok starszego kolegę, któremu zachciało się pić. Młodszy z chłopców zaprosił go do swojego domu. Nie było w nim rodziców, były dwa psy rasy amstaff. Po ataku zwierzęcia 12-latek doznał rozległych obrażeń. Miał głębokie rany szyi, twarzy i klatki piersiowej oraz złamaną rękę.

W środę 7 października na Cmentarzu Zasańskim w Przemyślu odbędzie się pogrzeb zmarłego 12-latka.

Źródło: Red., KMP Przemyśl, Polsat News

07-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-12-latek-zagryziony-przez-psa-sa-zarzuty-dla-wlasciciela-3750-00r2kc