REKLAMA

PODKARPACIE. 10 ofiar KORONAWIRUSA, 187 zarażeń!

POLSKA / PODKARPACIE. Zmarła dziesiąta osoba zarażona koronawirusem na Podkarpaciu. To 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, mający choroby współistniejące. Liczba zarażonych koronawirusem w regionie wynosi 187 osób. Łącznie w Polsce zarażonych jest 5341 osób, w tym 164 osoby zmarły.

corona

Foto: pixabay.com

Mamy 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące. We wczorajszym sms-ie podaliśmy informację o zdublowanym pacjencie w raportach WSSE, dlatego usuwamy go z rejestru osób zmarłych z powodu COVID-19 w woj. podlaskim. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5341/164 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Siedem nowych potwierdzonych przypadków w województwie podkarpackim to:

  • młody mężczyzna z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna),

  • starsza kobieta z powiatu leżajskiego ( ścisła kwarantanna),

  • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna),

  • starsza kobieta z powiatu łańcuckiego ( ścisła kwarantanna),

  • starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna),

  • kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna),

  • starsza kobieta z powiatu leżajskiego ( ścisła kwarantanna).

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 187 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 10 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3882 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

09-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-10-ofiar-koronawirusa-187-zarazen-5610-00r2kc