REKLAMA

Podkarpaccy unihokeiści grają w sobotę w półfinale I Ligi Unihokeja

RZESZÓW. W najbliższą sobotę 28 lutego unihokeiści TAURUSA AZS Politechniki Rzeszowskiej zmierzą się w półfinale I Ligi Unihokeja mężczyzn z drużyną UKS Fenomen Babimost (woj. lubuskie). Stawką jest awans do finału i dalsza walka o Ekstraligę.

W I fazie rozgrywek drużyna z Babimostu zajęła I miejsce w grupie północnej, a rzeszowianie II w grupie południowej. Do finału o bezpośredni awans do Ekstraligi przejdzie drużyna, która wygra 2 mecze. Drugą parę półfinałową tworzą: UKS Multi-75 Killers Kraków oraz UKS Ósemka Wejherowo (woj. pomorskie).

Drużyna TAURUSA Politechniki z meczu na mecz gra coraz lepiej. Sezon zaczął się od 4 porażek, po których przyszedł czas na 3 zwycięstwa. W ostatniej kolejce zapewniła sobie awans do półfinału wygrywając na wyjeździe 11:6 z krakowską drużyną, która w poprzednim sezonie występowała w Ekstralidze.
To najlepiej świadczy o potencjale podkarpackiej drużyny, w której występują zawodnicy z Rzeszowa, Sanoka, Pustkowa, Żurawicy, Krosna i Sokołowa Małopolskiego.

W półfinale faworytem wydaje się jednak drużyna z Babimostu. – Niewiele wiemy o naszym półfinałowym rywalu, ale I miejsce w grupie północnej mówi samo za siebie – mówi grający trener TAURUSA Politechniki Arkadiusz Rogowski. – Pierwszy mecz gramy u siebie, więc musimy ten atut wykorzystać. Jesteśmy dobrze przygotowani do meczu, a morale drużyny po ostatnim zwycięstwie w Krakowie jest wysokie. Liczymy na zwycięstwo, bo naszym celem w tym sezonie jest awans do Ekstraligi – dodaje.

Drużynę TAURUSA AZS Politechniki Rzeszowskiej wspiera Województwo Podkarpackie.

Sobotni mecz odbędzie się na sali Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2A. Początek o godz. 19:00. Wstęp na mecz jest wolny.

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

25-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpaccy-unihokeisci-graja-w-sobote-w-polfinale-i-ligi-unihokeja