REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi z Pucharem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

Drużyna Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej „WOJOWNIK NIEZŁOMNY”, w skład której wchodzili zawodnicy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w miniony weekend (18-20 czerwca) wywalczyła Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników z całej Polski i z innych państw. Żołnierze WOT zdeklasowali przeciwników zdobywając 37 medali, w tym 15 złotych i 12 srebrnych.

puchar_polski_wojska_polskiego_i_sluzb_mundurowych_w_kickboxingu_

 

Rywalizacja toczyła się w trzech formułach – pointfighting, kick-light i K-1, z podziałem na wagi i dwie kategorie wiekowe, a walki rozgrywane były na planszy i na ringu. W sobotę odbyły się pojedynki eliminacyjne i pierwsze finały. Ostatnie komplety medali rozdane zostały w niedzielę.

Do walki stanęli strażacy, policjanci oraz żołnierze. W rywalizacji drużynowej zwyciężył zespół DWOT „WOJOWNIK NIEZŁOMY” wyprzedzając stających na drugim miejscu podium żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i zajmujących 3 miejsce żołnierzy 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Do zawodów przystąpiło 20 Terytorialsów, którzy wywalczyli 37 medali. Niektórym z zawodników Wojsk Obrony Terytorialnej udało się wywalczyć kilka medali ponieważ startowali w różnych kategoriach.

 

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentowali Podkarpacie i wywalczyli:

  • st. szer. Justyna Haba (K1 Rules / Senior [k] / -60kg) – złoty medal
  • szer. Andrzej Kwasiżur (kick-light / Senior [m] / +94kg) – srebrny medal.

IMG-20210622-WA0003

 

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kolejny raz udowodnili swoje świetne  przygotowanie, wyszkolenie, zaangażowanie oraz chęć woli walki.

Potwierdzili, że żołnierze Podkarpackiej Brygady oprócz obowiązków zawodowych, rodzinnych, czy służbowych potrafią również znaleźć czas, aby rozwijać swoją pasję, jak również podnosić sprawność psychofizyczną na najwyższy poziom.

IMG-20210625-WA0000

***

Projekt „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” został zainicjowany w czerwcu 2020 roku i ma na celu wyłonienie sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom.

Podczas zgrupowań reprezentacji wszystkich brygad obrony terytorialnej doskonalą swoje umiejętności z zakresu kicboxingu (K1 oraz muay thai), MMA, boksu, brazylijskiego jui jitsu oraz zapasów.

 

Źródło: kpt. Witold Sura / rzecznik prasowy 3. PBOT

 

26-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)