REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi szkolą nowych ochotników! Zgłosiło się ich ponad 40

RZESZÓW / PODKARPACIE. 44 ochotników zgłosiło się do podkarpackich terytorialsów w miniony weekend, podczas pierwszego w tym roku powołania. Najbliższe dni spędzą oni na placach ćwiczeń oraz strzelnicach w ramach projektu „Ferie z WOT”.

120919jsz001

Foto: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Podczas pierwszego w 2020 roku naboru do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. “Pług” wcielono 44 ochotników, z czego 18 osób to uczniowie szkół ponadpodstawowych, a 4 to studenci.

Rzecznik podkarpackich terytorialsów, kpt. Witold Sura, dodał, że wśród powołanych są także osoby doświadczone życiowo, które zamierzały wstąpić do wojska, ale nie pozwalały im na to różnego rodzaju obowiązki.

Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, oraz pierwszej pomocy. Szkolenie taktyczne integruje wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka prowadzenia ognia.

W ostatnim dniu żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową (TSW) odbędą egzamin końcowy. W tym czasie każdy „ochotnik” wykona wiele zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej pętli.

Zakończenie projektu “Ferie z WOT” ma nastąpić 26 stycznia br. w Kolbuszowej. Ochotnicy złożą tam uroczystą przysięgę wojskową. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

Źródło: 3 PBOT, onet.pl, PAP

15-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpaccy-terytorialsi-szkola-nowych-ochotnikow-zglosilo-sie-ich-ponad-40-6179-00r2kc