REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi połączyli seniorów z rodzinami w święta

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało projekt pod hasłem „Łączymy na Święta”. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali 173 wideorozmowy w szpitalach i Domach Pomocy Społecznej dla osób starszych, zmuszonych do przebywania w izolacji z powodu pandemii.

pbot
Foto: 3. PBOT

Akcja podkarpackich terytorialsów była skierowana do osób mieszkających samotnie, pacjentów szpitali, pensjonariuszy domów pomocy społecznej i domów kombatanta.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wcześniej zostali przeszkoleni w zakresie organizacji wideorozmowy oraz dostarczenia sprzętu do miejsc, w których przebywali zarówno pacjenci zakażeni koronawirusem, jak i osoby starsze, które są w grupie ryzyka. Dzięki temu, przed świętami Bożego Narodzenia, a więc od 21 do 24 grudnia, te osoby mogły porozmawiać online z rodziną oraz swoimi najbliższymi. To wydarzenie było niezwykle ważne, w tym trudnym czasie.

Terytorialsi z Podkarpacia wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze. Poprzez video rozmowę, pomogli rodzinom spotkać się w święta z najbliższymi, którzy w tym czasie przebywali w placówkach medycznych w Rzeszowie, Przemyślu, Przeworsku, Nisku, Brzozowie, Jarosławiu, Hyżnem i Domach Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, Iwoniczu, Przemyślu oraz Rudzie Różanieckiej – mówi kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wsparcie seniorów, osób samotnych i chorych było pierwszym zadaniem, jakiego podjęli się żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Działania te są prowadzone już od 6 marca. Pomoc dla seniorów, kombatantów i chorych jest realizowana najczęściej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, DPS, jak również z organizacjami pozarządowymi.

Źródło: 3. PBOT

29-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpaccy-terytorialsi-polaczyli-seniorow-z-rodzinami-w-swieta-9324-00r2kc