REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi najlepsi w sztafetach w biegach przełajowych WOT (FOTO)

RZESZÓW, BYDGOSZCZ / PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” osiągnęli kolejny sukces i stanęli na najwyższym stopni podium w zawodach o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych.

W ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w dniach 16-17 marca br. na terenie 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się II zawody o puchar dowódcy WOT w biegach przełajowych. Ceremonię otwarcia mistrzostw przeprowadzono piękną paradą piętnastu zespołów na płycie głównej stadionu „ZAWISZA” w Bydgoszczy. Następnie od godz. 10.00 wystartowały pierwsze grupy biegów indywidualnych kobiet i mężczyzn na dystansach 3 i 8 km.

17 marca organizatorzy przygotowali trasy biegowe do startów sztafet: kobiet na dystansie 4 x 1000 m i mężczyzn 4 x 1000 m oraz 4 x 2000 m. Trudne grząskie podłoże oraz zróżnicowanie terenu nie powstrzymało podkarpackich terytorialsów przed odniesieniem zwycięstwa.

Najlepiej zaprezentowały się nasze sztafety. Kobiety w sztafecie 4 x 1000 m zwyciężyły swoją konkurencję, a mężczyźni zdobyli drugie miejsce w biegu 4 x 1000 m i czwarte w 4 x 2000 m. Indywidualnie na dystansie 3000 m najlepiej pobiegł szer. Mariusz MIERZWA z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko, który wygrał w swojej kategorii M35.

***
Zespół podkarpackiej brygady reprezentowało 18 zawodników w tym 4 kobiety. Zostali oni wyselekcjonowani w wyniku przeprowadzonych zawodów na szczeblu 3. PBOT. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do tego, aby stanąć na najwyższym stopniu podium w Bydgoszczy. Szczere GRATULACJE dla podkarpackich terytorialsów.

– Nasi żołnierze nie schodzą z podium nowopowstałego piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Nie tak dawno 10 marca br. zdobyli wicemistrzostwo WOT w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w stolicy Podlasia – zaznacza por. Witold SURA, rzecznik prasowy 3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. 

***
Żołnierze 3. PBOT oprócz obowiązków zawodowych, rodzinnych czy służbowych potrafią również znaleźć czas na podnoszenie sprawności fizycznej. Realizując swoje hobby, uprawiają różne dyscypliny sportowe, jednocześnie uczestnicząc w organizowanych turniejach czy zawodach sportowych na różnych szczeblach pionów wojskowych. Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach „Terytorialsi” z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentują podkarpacką brygadę sięgając po najwyższe trofea. Dzięki naszym żołnierzom o stolicy Podkarpacia słyszy cała Polska.

Zdjęcia: DWOT

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
im. płk. Łukasza Cieplińskiego


19-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)