REKLAMA

Podkarpaccy strażnicy graniczni oddali krew (FOTO, WIDEO)

|

Podkarpaccy strażnicy graniczni oddali krew (FOTO, WIDEO)

PODKARPACIE. Z uwagi na panujący w kraju stan epidemii tegoroczna zbiórka krwi miała swoje podwójne znaczenie. 24 funkcjonariuszy i pracowników Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oddało prawie 11 bezcennego leku. 21 maja do komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu przyjechał mobilny ambulans do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Inicjatorem akcji był Klub HDK PCK „VITA”, działający przy Bieszczadzkim Oddziale SG.

14-180853

Foto: BiOSG

Podkarpaccy strażnicy graniczni świadomi znacznych niedoborów krwi wynikających zwłaszcza z aktualnie panującej w kraju sytuacji epidemicznej, nie po raz pierwszy pokazali siłę mobilizacji i licznie zjawili się w punkcie poboru. W trakcie akcji 24 honorowych krwiodawców, w tym kadra kierownicza oddziału oraz rodziny funkcjonariuszy i pracowników, oddało łącznie 10,8 litra krwi.

Zbiórkę krwi prowadzono w bardzo dobrej atmosferze przy drobiazgowym zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Przed wejściem do ambulansu została wdrożona specjalna procedura m.in. prowadzono dezynfekcję rąk i mierzono temperaturę.

Już od kilku lat z okazji swojego święta, funkcjonariusze oraz pracownicy Straży Granicznej z Podkarpacia włączają się w akcję pomocy potrzebującym. Zbiórka krwi wpisuje się również w ogólnopolską akcję “Na Straży Życia” objętą honorowym patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Źródło: BiOSG


23-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpaccy-straznicy-graniczni-oddali-krew-foto-wideo-9035-00r2kc