REKLAMA

Podkarpaccy strażnicy graniczni mają najnowocześniejszą strzelnicę w Polsce! (ZDJĘCIA)

REGION. Na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu została otwarta najbardziej kompleksowa pod względem szkoleniowym strzelnica na Podkarpaciu oraz w całej Straży Granicznej. Uroczyste otwarcie miało miejsce w czwartek.

14-176383

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

6 lutego w komendzie Bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej w Przemyślu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi będącej symbolem otwarcia nowo wybudowanej strzelnicy pistoletowej. W uroczystości wziął udział komendant główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa Piotr Pilch, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, przedstawiciele podkarpackich służb mundurowych, duchowieństwo oraz funkcjonariusze bieszczadzkiego oddziału SG. Gospodarzem uroczystości był gen. bryg. SG Robert Rogoz, komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Sukcesem formacji jest jej ciągły rozwój i dzisiaj jeden z takich celów osiągamy, oddajemy do użytku nową strzelnicę – powiedział Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga. Natomiast wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka podkreśliła rolę i znaczenie tego rodzaju infrastruktury dla szkoleń funkcjonariuszy, które następnie przekładają się na bezpieczeństwo wewnętrzne obywateli.

Nowo oddana strzelnica należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w strukturze polskiej Straży Granicznej. W kompleksowo wyposażonym budynku funkcjonariusze będą mogli doskonalić zarówno swoje umiejętności strzeleckie, ale też techniki interwencji. Treningi i szkolenia są nieodzownym  elementem codziennej służby, a celem ich jest utrzymanie umiejętności na wysokim poziomie. Sala strzelań posiada siedem stanowisk do strzelań na długość do 25 metrów. Automatyka umożliwia transport tarcz na różne odległości oraz prowadzenie strzelań dynamicznych do celu ruchomego, którego prędkości poruszania się można regulować.

Strzelnica umożliwia prowadzenie szkoleń na wszystkich rodzajach broni będącej na wyposażeniu SG: pistoletach, pistoletach maszynowych, karabinkach, broni gładkolufowej i pneumatycznej. Nowatorskim rozwiązaniem jest multimedialny trenażer strzelecki umożliwiający strzelanie z broni laserowej i amunicji ostrej. Dzięki takim rozwiązaniom funkcjonariusze będą doskonalić i kształtować zachowania w sytuacjach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych warunków użycia broni palnej. Budynek strzelnicy zawiera także sale szkoleniowe w tym salę do technik interwencji, pomieszczenia warsztatowe, magazynowe, techniczne, medyczne, socjalne i administracyjne.

Koszt inwestycji to ponad  8 milionów złotych. Jest ona finansowana z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


07-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpaccy-straznicy-graniczni-maja-najnowoczesniejsza-strzelnice-w-polsce-zdjecia-4091-00r2kc