REKLAMA

Podkarpaccy samorządowcy otrzymali od prezydenta Dudy Złote Krzyże Zasługi

We wtorek 31 maja prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Wśród kilkudziesięciu nagrodzonych samorządowców znalazło się dwóch z Podkarpacia.

- Praca samorządowca to działalność, która wymaga serca, to służba - mówił prezydent we wtorek na spotkaniu z samorządowcami (fot. prezydent.pl)

– Praca samorządowca to działalność, która wymaga serca, to służba – mówił prezydent we wtorek na spotkaniu z samorządowcami (fot. prezydent.pl)

– To praca, a właściwie, to nie praca, tylko służba, która ma ten wymiar, że dzieje się najbliżej ludzi – mówił Podczas spotkania z samorządowcami w Pałacu Prezydenckim prezydent, określając reformę decentralizacyjną mianem “chyba najbardziej udanej reformy po 1989 roku”. – Teraz jest następna perspektywa finansowa, gdzie w regionalnych programach operacyjnych mamy do wykorzystania 31 mld euro. Wielkim zadaniem naszym wspólnym – ludzi, którzy sprawują władzę centralną, ale przede wszystkim państwa – jest to, by te pieniądze były wykorzystane jak najlepiej – dodał

Wśród odznaczonych znaleźli się Stanisław GWIZDAK – Burmistrz Miasta Łańcut oraz Marcin STOPA – Sekretarz Miasta Rzeszowa. Obydwaj otrzymali z rąk prezydenta Dudy Złote Krzyże Zasługi.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

31-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpaccy-samorzadowcy-otrzymali-z-rak-prezydenta-dudy-zlote-krzyze-zaslugi00e4ar