REKLAMA

Podkarpaccy policjanci pobiegli dla chorej Wiktorii

PODKARPACIE. Krośnieńscy policjanci wzięli udział w charytatywnym biegu na rzecz 2-letniej Wiktorii Hajnas. Dziewczynka zmaga się z wieloma chorobami, utrudniającymi jej prawidłowy rozwój. Tylko żmudna i kosztowna rehabilitacja może wywołać uśmiech na twarzy dziecka i jej najbliższych.

c

foto: KMP Krosno

„Bieg na zamek dla Wiktorii” to hasło biegu charytatywnego, którego inicjatorem jest krośnieński policjant st.post. Piotr Bobola. Poruszony losem schorowanej 2-latki postanowił zorganizować bieg, którego celem było zebranie środków finansowych na kosztowną rehabilitację dziewczynki.

Policjant zainicjował projekt biegowy, wyznaczył trasę, pozyskał ludzi dobrej woli oraz rozpropagował imprezę w mediach społecznościowych.Odzew chętnych do uczestnictwa w tej imprezie przerósł oczekiwania pomysłodawcy. W niedzielny wieczór na Rynku w Korczynie zgromadziła się grupa około 70 osób. Uczestnicy zawodów podzielili się na dwie grupy – biegową oraz nordic walking.

Trasę 10-kilometrowych zmagań wytyczono przez urokliwe zakątki Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Zimowa sceneria i płonące pochodnie symbolizujące niegasnącą nadzieję na odzyskanie zdrowia dla Wiktorii powodowały, że uczestnicy biegu mieli przeświadczenie uczestnictwa w niemal magicznym wydarzeniu. Metą biegu był dziedziniec XIV wiecznego zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu, gdzie na wszystkich uczestników zmagań czekał ciepły posiłek, gorąca herbata i ognisko.

Na tym samym placu oczekiwali również rodzice schorowanej 2-latki, na rzecz której zorganizowano ten bieg. Uczestnicy rywalizacji nie szczędzili grosza na pomoc w rehabilitacji dziewczynki.

źródło: KMP Krosno

25-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpaccy-policjanci-pobiegli-dla-chorej-wiktorii