REKLAMA

Podium bolidu studentów Politechniki Rzeszowskiej na zawodach w Czechach! (FOTO)

Podczas tegorocznych zawodów Formula Student Czech Republic studenci PRz Racing Team zdobyli 2. miejsce w konkurencji Acceleration sprawdzającej przyspieszenie bolidu PMT-03. Zespół, zajmując wysokie miejsca w pozostałych konkurencjach, uplasował się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych.

3_45

 

Tegoroczne wakacje dla członków Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student to bardzo intensywny czas. Studenci z PRz Racing Team, którzy niedawno wrócili z Holandii, wzięli udział w zawodach Formula Student Czech Republic, które odbywały się od 27 lipca do 1 sierpnia br. w miejscowości Most na torze Autodrom.

 

Podczas zawodów zespół zdobył 2. miejsce w konkurencji Acceleration sprawdzającej przyspieszenie bolidu PMT-03.

W klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych PRz Racing Team uplasował się na 6. miejscu dzięki wysokim lokatom zdobytym podczas pozostałych konkurencji:

    5. miejsce w Skid Padzie,
7. miejsce w wyścigu głównym Endurance,
7. miejsce w Efficiency,
9. miejsce w Autocrossie,
9. miejsce w Engineering Design,
10. miejsce w Business Plan Presentation.

O zespole

PRz Racing Team jako Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej funkcjonuje od 2013 r. Opiekunem koła jest dr inż. Piotr Strojny. Zespół wyścigowy co roku przygotowuje się do interdyscyplinarnych zawodów międzynarodowych Formuła Student odbywających się na torach F1.

PRz Racing Team zrzesza studentów wszystkich wydziałów, umożliwiając im realizowanie swoich zainteresowań. Obecnie zespół składa się z ośmiu sekcji technicznych: aerodynamika, elektronika, konstrukcja nośna, kompozyty, napęd, silnik, informatyka, zawieszenie oraz jednej sekcji nietechnicznej – marketing.

 

Od początku swojej działalności zespół zbudował trzy autorskie konstrukcje bolidów wyścigowych. Wystartowały one dotychczas w ośmiu europejskich edycjach zawodów, m.in. na torach Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Holandii czy Hiszpanii, oraz w amerykańskiej edycji zawodów online.

Każdy kolejny bolid ma za zadanie podnieść wiedzę i kompetencje, co przekłada się na zwiększenie zaawansowania technologicznego. Najnowsza konstrukcja zespołu to bolid wyścigowy PMT-03.

 

Foto: SKN Formula Student

Źródło: Politechnika Rzeszowska / materiały prasowe

 


08-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)