REKLAMA

Podejrzany o rozbój zatrzymany

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. W nocy z soboty na niedzielę na przystanku autobusowym zaatakował przechodnia kradnąc mu plecak z rzeczami osobistymi. Pokrzywdzony znał z widzenia napastnika.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny i zatrzymali go.

O rozboju policjantów zawiadomił pokrzywdzony. W sobotę tuż przed północą na przystanku w rejonie Placu Kilińskiego został zaatakowany przez mężczyznę. Napastnik używając przemocy przydusił go i zmusił do oddania rzeczy osobistych i plecaka. Pokrzywdzony znał napastnika z widzenia, jednak poza jego pseudonimem nie potrafił podać bliższych danych. W wyniku rozboju utracił plecak, dokumenty, telefon komórkowy, karty bankomatowe, klucze do mieszkania i samochodu.

Ponieważ bezpośrednio po zdarzeniu nie udało się odnaleźć sprawcy, wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci kryminalni. Na podstawie zebranych informacji ustalili, że poszukiwany mężczyzna to 29-letni mieszkaniec Harty, przebywający obecnie w Rzeszowie.

Policjanci sprawdzili miejsca, gdzie mężczyzna może przebywać. 29-latek został zatrzymany w rejonie ulicy Św. Mikołaja. Policjanci przedstawili mu zarzut rozboju. Zatrzymany przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze, którą prokurator ustalił na 3 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, 2 lat prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie i obowiązek naprawienia szkody.

Źródło: KMP Rzeszów

07-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podejrzany-o-rozboj-zatrzymany