REKLAMA

Podejrzani o napad na bank zatrzymani

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o napad na placówkę banku przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Mężczyźni zastraszyli kasjerkę i ukradli kilkanaście tysięcy złotych. Okazało się, że jeden z zatrzymanych podejrzany jest o podobny napad w Stalowej Woli.

1634149138

Policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej wyjaśniali sprawę napadu na placówkę banku, do którego doszło w lutym przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Rozboju dokonało dwóch mężczyzn. Po zastraszeniu kasjerki ukradli z placówki kilkanaście tysięcy złotych. Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowego rzeszowskiej komendy, a prokurator wszczął w sprawie śledztwo.

Na podstawie uzyskanych informacji funkcjonariusze wytypowali potencjalnych sprawców. To dwaj mieszkańcy Przemyśla w wieku 42 i 19 lat. W czwartek w Przemyślu kryminalni zatrzymali obydwóch podejrzewanych mężczyzn. Funkcjonariusze wyjaśniający sprawę rozboju w Rzeszowie ustalili, że najpierw do banku wszedł młodszy z podejrzanych. Mężczyzna sprawdził ilu pracowników jest w banku. Po nim do placówki wszedł 42-latek. Grożąc kasjerce nożem dokonał kradzieży pieniędzy.

W czwartek prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie przedstawił 42-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piątek zarzut usłyszał 19-latek. W sobotę na wniosek prokuratora sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

869914839

KWP

24-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podejrzani-o-napad-na-bank-zatrzymani