REKLAMA

Okradli dwie mieszkanki Rzeszowa! Podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dwie mieszkanki Rzeszowa zostały okradzione przez mężczyzn, którzy podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną. Kobiety zostały poproszone o puszczenie wody w łazience. W tym czasie sprawcy splądrowali ich mieszkania i ukradli pieniądze i biżuterię.

303-198036

Foto: Podkarpacka Policja

Mężczyźni podający się za pracowników wodociągów okradli w Rzeszowie dwie starsze kobiety. Pokrzywdzone straciły pieniądze i biżuterię o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem na ulicy Konopnickiej w Rzeszowie. Do mieszkania starszej kobiety domofonem zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika spółdzielni od wodociągów. Kobieta wpuściła go na klatkę schodową, a następnie do mieszkania. Był to młody mężczyzna, z wyglądu w wieku około 25 lat, który oświadczył, że przyszedł sprawdzić instalację wodną. Poprosił właścicielkę mieszkania o puszczenie wody w łazience i razem z nią wszedł do środka.

Kobieta miała wątpliwości co do jego tożsamości i prosiła o okazanie jakiegoś dokumentu. Mężczyzna nie posiadał dokumentów i chciał, aby telefonicznie porozmawiała z jego kierownikiem. Właścicielka mieszkania poprosiła go opuszczenie mieszkania. Chciała wyjść z łazienki, w której była razem z mężczyzną, jednak on jej to uniemożliwił. W pewnym momencie zauważyła, jak z jej mieszkania wychodzi inny mężczyzna, a po chwili również ten, z którym rozmawiała. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że mieszkanie zostało splądrowane, a sprawcy ukradli biżuterię.

Niespełna dwie godziny później policjanci zostali zawiadomieni o podobnym zdarzeniu przy ulicy Spytka Ligęzy. W tym przypadku pokrzywdzoną również była starsza kobieta. Pod pozorem sprawdzenia instalacji wodnej, wpuściła do mieszkania dwóch mężczyzn, podających się za pracowników wodociągów. Jeden z nich był starszy, wyglądający na około 60 lat, drugi mógł być w wieku około 25 lat. Mężczyźni poprosili o puszczenie wody w łazience. Starszy z nich w tym czasie wypełniał jakąś dokumentacje. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że mieszkanie zostało splądrowane. Mimo, że mężczyźni cały czas przebywali w towarzystwie pokrzywdzonej, kobieta została okradziona.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka, zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe, zapewnijmy sobie obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach. Pamiętajmy również, że sprawcy mogą podawać się za przedstawicieli różnych instytucji i zawodów – przestrzegają rzeszowscy policjanci.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do uczciwości osób pukających do naszych drzwi, należy niezwłocznie powiadomić policję dzwoniąc pod numery telefonów 112.

Źródło: Podkarpacka Policja

30-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podawali-sie-za-pracownikow-wodociagow-okradli-dwie-mieszkanki-rzeszowa-715-00r2kc