REKLAMA

Podała się za pracownika NFZ i okradła starszą kobietę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności wpuszczając do domu osoby podające się za pracowników rożnych instytucji. W środę nieznana kobieta działając pod  „pod legendą” okradła dwójkę mieszkańców Rzeszowa.

Tym razem weszła do mieszkania podając się za pracownika Narodowego Funduszu Zdrowia.  Pamiętajmy, osoba podająca się za pracownika administracji, zakładu gazowego lub energetycznego może okazać się złodziejem.

Do kradzieży doszło w środę w Rzeszowie, a pokrzywdzonymi, jak zazwyczaj przy tego typu przestępstwie, okazały się  osoby w starszym wieku. Przed południem do mieszkania dwójki rzeszowian zapukała kobieta podająca się za pracownika Narodowego Funduszu Zdrowia. Zaproponowała refundację leków i pod tym pretekstem weszła do mieszkania. Korzystając z nieuwagi lokatorów skradła dwie koperty z pieniędzmi.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej rozwagi w kontaktach z osobami próbującym wejść do naszego mieszkania. Pamiętajmy, sprawcy działają w godzinach przedpołudniowych lub wczesnych popołudniowych. Wchodzą do mieszkań podając się za przedstawicieli różnych instytucji np. administracji, spółdzielni, zakładu energetycznego lub gazowego, kominiarzy czy jak w tym przypadku Narodowego Funduszu Zdrowia. Starają się pod jakimś pozorem odwrócić uwagę mieszkańców i dokonują kradzieży. Jak twierdzą sami pokrzywdzeni są zawsze bardzo wiarygodni.

Policja  apeluje  do  wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe zapewnijmy sobie obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do osób usiłujących wejść do mieszkania należy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr telefonu 997 lub 112.

źródło: KMP Rzeszów
foto: sxc.hu

pieniadze

26-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podala-sie-za-pracownika-nfz-i-okradla-starsza-kobiete