REKLAMA

Pod wpływem alkoholu, z zakazem i bez pasów. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 34-latka

PODKARPACIE. 34-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa odpowie m.in. za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Jadącego bez pasów mężczyznę zauważyli rzeszowscy policjanci w Kolbuszowej Dolnej. Jak się okazało, kierowca seata podróżował niesprawnym technicznie pojazdem, znajdując się pod działaniem alkoholu oraz posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

kwp w Rzeszowie_1

Foto: KWP w Rzeszowie

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali we wtorek 9 marca br. do kontroli drogowej w Kolbuszowej Dolnej kierowcę seata, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Szczegółowa kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała wiele usterek, za które policjanci zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny.

Kierowca seata, 34-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa został poddany badaniu na stan trzeźwości, z którego wynikało, że znajduje się on pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 0,34 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo sprawdzenia w policyjnych bazach wykazały, że 34-latek posiada wydany bezterminowo aktywny zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Seat trafił na policyjny parking, a jego kierowca odpowie za popełnione wykroczenia oraz niestosowanie się do sądowego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kolbuszowa

10-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pod-wplywem-z-zakazem-i-bez-pasow-policjanci-zatrzymali-34-latka-7589-00r2kc