REKLAMA

Poczta Polska uruchomi paczkomaty na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Poczta Polska do 2022 roku uruchomi w województwie podkarpackim około 70 nowych paczkomatów. Najwięcej z nich pojawi się w Rzeszowie.

poczta-polska

Foto: Poczta Polska / mar. prasowe

Poczta Polska stawia na intensywny rozwój ekologicznego, wygodnego oraz bezpiecznego sposobu nadawania i odbierania przesyłek. Jednym z najważniejszych celów strategicznych jest udostępnienie klientom 2 tysiące zewnętrznych automatów paczkowych. To odpowiedź operatora pocztowego na dynamicznie rozwijający się w Polsce rynek zamówień internetowych i oczekiwania klientów. Docelowo Poczta będzie mieć ponad 20 tysięcy punktów odbioru przesyłek w sieci click & collect w 2022 roku.

– W założeniach Poczty Polskiej województwo podkarpackie otrzyma około 70 nowych urządzeń. Obecnie Poczta dysponuje tutaj siecią ponad 455 punktów odbioru przesyłek. W 25 powiatach województwa podkarpackiego operator pocztowy udostępni automaty paczkowe, które powiększą sieć punktów odbioru do blisko 530 lokalizacji. Według wstępnych planów najwięcej nowych automatów paczkowych pojawi się we Rzeszowie – informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A..

Poczta Polska udostępnia największą w kraju sieć punktów odbioru, do której należą placówki pocztowe, sklepy Żabka, kioski i saloniki prasowe Ruchu oraz wybrane stacje Orlen. W sumie to 13 tysięcy punktów. Przesyłki można także odbierać już w ponad 240 automatach zlokalizowanych m.in. w placówkach pocztowych czy sklepach Biedronka.

Obecnie 25 procent przesyłek kurierskich stanowią dostawy do punktów odbioru. Poczta przewiduje, że wraz ze wzrostem na rynku e-commerce oraz rozwojem sieci punktów odbioru, w tym automatów paczkowych, w 2022 roku nawet 50% paczek dostarczanych będzie do punktów i automatów paczkowych.

– Rozwój sieci automatów Poczty Polskiej umożliwi klientom wybór jednej z najbardziej komfortowych form odbioru przesyłek. Kurier może dostarczyć e-zakupy bezpośrednio na adres, zamawiający może także je odebrać w wybranym punkcie: placówce pocztowej, punkcie partnerskim Żabka, Orlen i Ruch lub w automacie paczkowym. Jednym z kluczowych wyróżników Poczty Polskiej na rynku usług kurierskich, budującym naszą przewagę konkurencyjną, jest multikanałowość dostaw – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska planuje jednocześnie, wraz z ekspansją w zakresie automatyzacji odbiorów i nadań paczek, zwiększać liczbę partnerskich punktów odbioru i nadań przesyłek. W przyszłym roku paczkę będzie można odebrać w jednym z 15 tysięcy punktów. W 2022 roku sieć zwiększy się do 20 tysięcy lokalizacji.

Źródło: Poczta Polska / mat. prasowe

14-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

poczta-polska-uruchomi-paczkomaty-na-podkarpaciu-najwiecej-w-rzeszowie-8554-00r2kc