REKLAMA

Pocisk moździerzowy odnaleziony w Bieszczadach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Brzegach Dolnych znaleziono pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce, w którym odnaleziono niebezpieczny przedmiot. Ostrzegamy – niewybuchów i niewypałów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić, a o ich znalezieniu należy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

W piątek dyżurny otrzymał informację, że w masywie leśnym w Brzegach Dolnych znaleziono niewypał. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że jest to pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało, do czasu ich przyjazdu, policjanci zabezpieczali teren.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane pociski mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego przedmiotu może zakończyć się tragedią. Dlatego apelujemy o ostrożność i rozwagę oraz przypominamy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu czy niewypału, niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby.

KPP Ustrzyki Dolne

30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)