REKLAMA

Pociągiem na długi weekend? Przewidziano 10 tyś. dodatkowych miejsc dla pasażerów

RZESZÓW/PODKARPACIE. Długie weekendy sprzyjają wyjazdom. Dlatego też na ten weekend przygotowano blisko 10 tyś. dodatkowych miejsc dla pasażerów. 

pociag1

Długi sierpniowy weekend to czas, kiedy najwięcej osób wybiera podróż nad morze. PKP Intercity umożliwiło dojazd 26 pociągami m.in. do Trójmiasta, na Hel, do Ustki czy Łeby. Dodatkowo oferta zostanie  uzupełniona o  kolejne połączenie TLK ze stolicy do Trójmiasta.

Planowane jest również wzmocnienie pociągów cieszących się największym zainteresowaniem, dzięki czemu podróżni będą mieć do dyspozycji blisko 10 tys. dodatkowych miejsc. Poza pociągami, pasażerowie mogą również skorzystać z  busów.

Warto pamiętać, że do takich miejscowości jak Krynica Morska czy Ustrzyki Górne na długi weekend można wybrać się także komfortowym PKP Intercity Busem. Rozkłady jazdy autobusów są skoordynowane z przyjazdami i odjazdami pociągów do Malborka i Krakowa, a ceny biletów uwzględniają ulgi ustawowe  – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. 

Dzień dłużej obowiązywać będą oferty weekendowe, czyli „Bilet Weekendowy” i „Bilet Podróżnika”, które gwarantują nieograniczoną liczbę przejazdów od czwartku 14 sierpnia od godz. 19.00 aż do poniedziałku 18 sierpnia do godz. 6.00. Pierwszy z nich umożliwia korzystanie ze wszystkich krajowych połączeń PKP Intercity (154 zł w 2. i 247 zł w 1. klasie), natomiast drugi obowiązuje tylko w pociągach TLK (74 zł w 2. I 104 zł w 1. klasie).

Ci, którzy planują wyjazd rodzinny mogą skorzystać z „Biletu Rodzinnego” przeznaczonego dla pasażerów podróżujących w grupie od 2 do 5 osób, z przynajmniej jednym dzieckiem do 16 roku życia.  Każda z osób otrzyma 32% zniżkę na przejazd pociągami TLK i EIC.

14-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pociagiem-na-dlugi-weekend-przewidziano-10-tys-dodatkowych-miejsc-dla-pasazerow