REKLAMA

Pociąg Przemyśl-Praga nie zatrzyma się w Rzeszowie

PODKARPACIE. Pociąg RegioJet, który wiosną będzie kursował z Przemyśla do Pragi będzie przejeżdżał przez Rzeszów, ale nie zatrzyma się na stacji Rzeszów Główny. Wynika to z decyzji administracyjnej Urzędu Transportu Kolejowego.

pexels-photo-4497039
Foto: pexels.com

Największy środkowoeuropejski, komercyjny kolejowy przewoźnik pasażerski, RegioJet, wiosną 2021 roku uruchomi regularne, nocne połączenie na trasie Praga-Kraków-Przemyśl oraz w relacji powrotnej.

Dokładna data uruchomienia połączenia zależy od zniesienia ograniczeń związanych z epidemią Covid-19. Uruchomienie połączenia wstępnie zaplanowanie jest na przełomie marca i kwietnia 2021 roku.

Połączenie kolejowe będzie funkcjonowało jako nocne z odjazdem z Pragi, Przemyśla i Krakowa w godzinach wieczornych i porannym przyjazdem do stacji docelowych. Pasażerowie będą mieć możliwość wyboru standardu podróży – dostępne będą wagony z miejscami do siedzenia, jak i kuszetki oraz wagony sypialne.

W ramach zakupionego biletu podróżni otrzymają bezpłatnie miejsce, kawę, butelkowaną wodę, połączenie z Internetem, dostęp do systemu rozrywki pokładowej z ofertą filmów, gier i innych treści oraz pozostałe usługi – podkreśla rzecznik prasowy RegioJet, Aleš Ondrůj.

 

Bez Rzeszowa…

Niestety, pociąg nie zatrzyma się w Rzeszowie, a Przemyśl będzie jedynym miejscem na Podkarpaciu, gdzie do pociągu będzie można wsiąść lub z niego wysiąść.

Na przełomie listopada i grudnia 2020 roku prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał 11 decyzji administracyjnych przyznających czterem przewoźnikom kolejowym prawo otwartego dostępu do infrastruktury kolejowej. Jedna z nich dotyczy przewoźnika RegioJet i określa, że jedyną stacją na Podkarpaciu na trasie Przemyśl-Praga będzie Przemyśl.

Stacje w relacji Praha hl. n. – Przemyśl Główny: Praha hl. n., Pardubice hl. n., Zábřeh na Moravě Olomouc hl. n., Hranice na Moravě, Ostrava-Svinov, Ostrava hl. n., Bohumín, Czechowice-Dziedzice (przystanek tylko do wyjścia), Kraków Główny (przystanek tylko do wyjścia) i Przemyśl Główny (przystanek tylko do wyjścia).

Stacje w relacji powrotnej, tj. Przemyśl Główny – Praha hl. n.: Przemyśl Główny (przystanek tylko do wejścia), Kraków Główny (przystanek tylko do wejścia), Czechowice-Dziedzice (przystanek tylko do wejścia), Bohumín, Ostrava hl. n., Ostrava-Svinov, Hranice na Moravě, Olomouc hl. n., Zábřeh na Moravě, Pardubice hl. n. oraz Praha hl. n.

Wspomniana decyzja administracyjna dla RegioJet jest ważna do 10 grudnia 2025 roku.

Źródło: red., utk.gov.pl

 

Zobacz Także:

Przemyśl-Praga. Wiosną nowe połączenie kolejowe!

08-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pociag-przemysl-praga-nie-zatrzyma-sie-w-rzeszowie-574-00r2kc