REKLAMA

Pobili studentów z Ukrainy pod akademikiem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali podejrzanych o pobicie obywateli Ukrainy w związku z ich przynależnością narodową. Pokrzywdzeni, trzej studenci jednej z rzeszowskich uczelni, przed wejściem do akademika zostali zaczepieni przez grupę młodych mężczyzn.

e

foto: archiwum rzeszow24.pl

Pomiędzy uczestnikami doszło do wymiany zdań, po której studenci zostali pobici. Zawiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze, kilka godzin później zatrzymali pięciu podejrzanych.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 3.30, przy ulicy Cichej. Wracający do akademika, studiujący w Rzeszowie obywatele Ukrainy, zostali zaczepieni przez grupę pięciu młodych mężczyzn. Ci zapytali studentów skąd pochodzą oraz o przynależność Lwowa. Napastnicy nazwali ich banderowcami, a następnie zaatakowali i pobili. W wyniku zdarzenia pokrzywdzeni odnieśli obrażenia, które jednak nie zagrażały życiu i zdrowi żadnemu z nich.

Zawiadomieni przez recepcjonistkę akademika policjanci rozpoczęli ustalanie podejrzanych. Na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Przeglądnęli zapisy monitoringu. Jak się okazało kamery zarejestrowały przestępstwo. Bezpośrednio po całym zdarzeniu, w pobliżu miejsca gdzie do niego doszło, patrol policjantów z komisariatu na Nowym Mieście wylegitymował grupę pięciu młodych mężczyzn. Wyjaśniający sprawę funkcjonariusze połączyli fakty. Legitymowani mogli mieć związek ze zdarzeniem.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn do wyjaśnienia. Wszyscy to mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 18 i 20 lat. Policjanci potwierdzili, że są to osoby, które widać na nagraniu z monitoringu. Rozpoznali ich również pokrzywdzeni. W związku z tym mężczyźni, którzy już podczas tych pierwszych czynności przyznali się do popełnienia czynu, zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W poniedziałek zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Doprowadzili tam również podejrzanych. Prokurator przesłuchał ich i przedstawił im zarzut pobicia na tle narodowościowym. Mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

źródło: policja

24-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pobili-studentow-z-ukrainy-pod-akademikiem