REKLAMA

Po co robić patriotyczny tatuaż? Niecodzienne warsztaty dla więźniów z Podkarpacia

PODKARPACIE. Edukacja, z jaką skazani nie mieli jeszcze styczności. Podkarpacka Służba Więzienne i IPN z Rzeszowa będą tłumaczyć więźniom znaczenie patriotycznych tatuaży i symboli.

w

źródło: www.prawicowyinternet.pl

Tatuaże kojarzone były niegdyś z kulturą wojskową, ale również przestępczą. Mówi się, że stanowią symbol tych, którzy część swojego życia spędzili za kratkami. Dzięki IPN-owi z Rzeszowa i Służbie Więziennej, odbywający swoje kary w podkarpackich zakładach, wezmą udział w specjalnych warsztatach.

Na spotkaniach dowiedzą się, co oznaczają poszczególne symbole patriotyczne i z jakimi wiążą się wydarzeniami. Poznają nie tylko to, skąd wziął się pomysł na dany tatuaż, ale również zaznajomią się z kontekstem historycznym.

Trwa “moda” na patriotyzm. Wiele osób ubiera się w odzież z symbolami Polski Walczącej, biało-czerwonymi opaskami na ramieniu, czy grafikami wojen z udziałem polskich rycerzy.

Ważne, aby świadomie wybierać to, w co się ubieramy i co tatuujemy sobie na ciele. Warto wiedzieć, z czym związana jest wybrana przez nas symbolika. Idealną okazję do tego będą mieli podkarpaccy więźniowie, którzy mają ograniczony dostęp i możliwości do poznania polskiej historii, z którą w większości przypadków mocno się identyfikują.

(az)

16-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

po-co-robic-patriotyczny-tatuaz-niecodzienne-warsztaty-dla-wiezniow-z-podkarpacia