REKLAMA

Pluszaki dla rzeszowskiego Pogotowia

Trwa zbiórka pluszaków dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Podobnie jak w roku ubiegłym maskotki trafią do dzieci przewożonych karetkami. Zebrane w sklepie IKEA w Krakowie misie pomogą rzeszowskim ratownikom nawiązać kontakt z maluchami oraz rozładować negatywne emocje towarzyszące wypadkom.

 Zbiórka pluszaków IKEA (2)

Foto: materiał nadesłany

Maskotki są niezwykle ważnym elementem wyposażenia karetek, a ratownicy medyczni nie wyobrażają sobie pracy bez nich. Przekazywane pluszaki wyglądają jak zabawki, jednak są czymś znacznie ważniejszym. Mają za zadanie wesprzeć najmłodszych – odwracają uwagę od tragicznych wydarzeń, łagodzą stres i są oparciem dla dzieci w emocjonalnym kryzysie.

Niezmiernie cieszy nas, że IKEA Kraków po raz kolejny organizuje dla nas zbiórkę maskotek. W tym małym, życzliwym geście kryje się ogromne wsparcie. Rocznie przekazujemy dzieciom około 1700 pluszaków. Nie byłoby to możliwe bez takich akcji. – powiedział Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

 Zbiórka pluszaków IKEA (1)

Foto: materiał nadesłany

Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków organizowana jest już od 6 lat, dotychczas zabawki były przekazywane Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu. W zeszłym roku po raz pierwszy trafiły również do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano aż 1500 pluszaków. Zbiórka maskotek w IKEA Kraków potrwa do 5 stycznia 2019 roku. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas.

Akcja jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie. Tylko w zeszłym roku IKEA Foundation przekazała 144 milionów euro 74 organizacjom partnerskim w 41 krajach, m.in. Handicap International, Room to Read, Save the Children, Special Olympics, War Child oraz UNICEF. W Polsce całkowity dochód ze sprzedaży maskotek z kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany 5 lokalnych organizacjom, przeciwdziałającym wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Limitowana kolekcja IKEA SAGOSKATT składa się z pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata, w tym przez 8-letnią Natalię z Polski.

Źródło: materiał nadesłany

12-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.