REKLAMA

Pluszaki dla dzieci z rzeszowskiego hospicjum od żołnierzy WOT!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Z okazji Dnia Dziecka podkarpaccy terytorialsi przekazali trzy paczki pluszaków podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. W akcję zaangażowali się żołnierze z rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego jarosławskiego i sanockiego batalionu.

fot_2

Foto: 3. PBOT

Po raz kolejny żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pokazali ogromne serce, organizując wewnątrz brygady akcję charytatywną z okazji Dnia Dziecka. Pomimo dużego zaangażowania żołnierzy w operację „Odporna wiosna”, nie zapomnieli oni o tym, by w ten wyjątkowy dzień podarować uśmiech dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Akcja zbiórki pluszaków została ogłoszona we wszystkich pododdziałach brygady, które stanęły na wysokości zadania. Zebrane trzy duże paczki misiów zostały przekazane przez delegację podkarpackich terytorialsów na ręce pracowników Podkarpackiego Hospicjum z zachowaniem wszystkich restrykcji sanitarnych. Pluszaki przed dostarczeniem do hospicjum przeszły ozonowanie, które przeprowadził zespół medyczny brygady.

– Żołnierze, którymi od niespełna dwóch lat mam przyjemność dowodzić, to w zdecydowanej większości ludzie o wielkich sercach i otwartych głowach, pełnych pomysłów, które chcą realizować w ramach pomocy dla podkarpackiej społeczności. Bardzo się cieszę, że w tym trudnym czasie choć w tak symboliczny sposób możemy sprawić miły uśmiech na twarzy u dzieci. Noszenie oliwkowego beretu i munduru z biało-czerwoną flagą na ramieniu, to dla nas duma, ale musimy pamiętać, że to także obowiązek pełnienia służby dla innych – mówi płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich terytorialsów.

fot_1

Foto: 3. PBOT

Żołnierze 3. PBOT wspierają najmłodszych od początku istnienia brygady. Podkarpaccy terytorialsi z wielkim sercem angażują się regularnie w akcje, takie jak charytatywne biegi, wsparcie lokalnych domów dziecka, czy placówek zajmującym się opieką medyczną nad najmłodszymi mieszkańcami Podkarpacia.

Foto: 3. PBOT / materiały nadesłane

02-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pluszaki-dla-dzieci-z-rzeszowskiego-hospicjum-od-zolnierzy-wot-9822-00r2kc