REKLAMA

Platforma „Start In Podkarpackie” gotowa. Nabór innowacyjnych pomysłów ruszy od stycznia

Dzięki 20 milionom złotych dofinansowania, nawet 200 podkarpackich startupów będzie miało szansę przygotować innowacyjny produkt lub usługę do wprowadzenia na rynek. Prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego podpisał w Warszawie umowę na realizację projektu „Platformy Startowe Start In Podkarpackie”.

_MG_9503

Foto: materiał nadesłany

Platformy startowe dla nowych pomysłów to program dla ludzi z innowacyjnymi pomysłami, które można przekształcić w produkty dostosowane do warunków rynkowych. Dofinansowanie unijne to 108,4 miliona złotych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, które podzielono na sześć platform. Jedną z nich jest RARR S.A. Projekt „Platformy Startowe Start In Podkarpackie” został wsparty kwotą 20 milionów złotych i realizowany będzie w Jasionce, Rzeszowie i Mielcu. Dzięki niemu nawet 200 startupów otrzyma pomoc w stworzeniu innowacyjnego produktu lub usługi. Na wdrożenie rynkowe pomysłów będzie można otrzymać nawet 800 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

Gotowość Platform do przyjmowania nowych pomysłów ogłosili przedstawiciele rządu podczas Kongresu 590, który odbył się 15-16 listopada br. w Centrum-Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. W konferencji wzięła udział minister przedsiębiorczości i innowacji Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak oraz Małgorzata Oleszczuk, p.o. prezesa PARP.

– Nasz sukces w konkursie na Platformy startowe to efekt wieloletniego doświadczenia we wspieraniu młodych biznesów. Doceniono środowisko, jakie udało nam się stworzyć w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „AEROPOLIS”. Tam pomogliśmy realizować pomysły także startupom w programie pilotażowym Platform startowych. To był sukces. 70 proc. z nich otrzymało dotację i produkują dziś innowacyjne produkty. Wtedy sprawdziliśmy się jako partner projektu, teraz jesteśmy jego liderem – mówi Mariusz Bednarz, prezes RARR S.A.

Zależy nam, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o możliwości realizacji innowacyjnych pomysłów w województwie podkarpackim. Na stronie www.PlatformyStartowe.gov.pl

– 2 stycznia 2019 roku udostępniona zostanie aplikacja, za pośrednictwem której będzie można zgłaszać pomysły – mówi Jolanta Wiśniowska, Kierownik projektu „Platformy Startowe Start In Podkarpackie”, dyrektor Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości RARR S.A.

Każda z Platform startowych ma swoje specjalizacje. Na Podkarpaciu na dofinansowanie mają szanse innowacyjne pomysły na biznes z branży: lotniczej, motoryzacyjnej, informatycznej lub budowlanej. Nie ma ograniczeń wiekowych, jak w poprzednich projektach dla startupów z zastrzeżeniem, że preferowani będą Pomysłodawcy, którzy w momencie przystąpienia do projektu nie ukończyli 35 roku życia.

Osoby, które zechcą uzyskać wsparcie w ramach platformy „Start In Podkarpackie”, będą musiały zarejestrować spółkę kapitałową w makroregionie Polski Wschodniej i tu rozwijać swój pomysł. Startupom zostanie zapewniona powierzchnia do prowadzenia działalności gospodarczej i każdy otrzyma wsparcie menedżera inkubacji, który pomoże w przygotowaniu modelu biznesowego oraz w kontaktach z ekspertami. Platforma startowa zapewnia spółkom obsługę księgową, prawną i doradztwo podatkowe, podstawowe wsparcie marketingowe, ale również, co ważne, usługi specjalistyczne w zakresie m.in.: wsparcia technicznego, technologicznego, inżynierskiego, informatycznego, wzorniczego, zapewnienia niezbędnego oprogramowania i licencji, zakupu materiałów do przeprowadzenia badań (m.in.: odczynników, surowców, elementów do wykonania prototypu), czy uzyskania ochrony praw własności przemysłowej.

Źródło: materiał nadesłany

21-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

platforma-start-in-podkarpackie-gotowa-nabor-innowacyjnych-pomyslow-ruszy-od-stycznia-9461-kc2