REKLAMA

PKW: Nie będzie cząstkowych wyników II tury wyborów prezydenckich

|

PKW: Nie będzie cząstkowych wyników II tury wyborów prezydenckich

POLSKA. Szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował w niedzielę wieczorem, że kolejna konferencja PKW odbędzie się po otrzymaniu wszystkich protokołów od okręgowych komisji wyborczych. Oznacza to, że PKW nie będzie podawała cząstkowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich 2020.

Przechwytywanie_184
Foto: pkw.gov.pl

Wybory prezydenckie przeprowadzone w cieniu pandemii zakończyły się sukcesem frekwencyjnym – rozpoczął swoją wypowiedź na ostatniej niedzielnej konferencji Sylwester Marciniak, szef PKW, dziękując wyborcom za liczne oddawanie głosów.

Podczas konferencji padła deklaracja, że kolejne informacje od PKW będą dotyczyły pełnej liczby oddanych głosów. Po otrzymaniu i sprawdzeniu protokołów od wszystkich okręgowych komisji wyborczych i podjęciu uchwały w sprawie wyników wyborów, Państwowa Komisja zapowie konferencję podsumowującą pełne, oficjalne wyniki wyborów. Oznacza to, że PKW nie będzie publikowała wyników cząstkowych drugiej tury wyborów prezydenckich 2020.

Sylwester Marciniak przypomniał również, że ustawa szczególna z 2 czerwca przewiduje, że protokoły głosowania z obwodów poza granicami Polski mogą trafić do PKW maksymalnie do 48 godzin od zamknięcia lokali wyborczych. Warto dodać, że jest to też zależne od danej strefy czasowej i tego, czy głosowanie się przedłużyło.

Nie jest wykluczone, że być może w poniedziałek uda nam się podać ostateczne wyniki głosowania w skali Polski i zagranicy, i podejmiemy uchwałę w sprawie wyboru prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – podsumował Sylwester Marciniak.

Źródło: PKW

13-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pkw-nie-bedzie-czastkowych-wynikow-wyborow-prezydenckich-5988-00r2kc