REKLAMA

“PiS=drożyzna”. Napis pojawił się na siedzibie partii rządzącej (VIDEO, FOTO)

POLSKA. Wczoraj wieczorem media społecznościowe obiegły zdjęcia i nagrania video z iluminacji, która pojawiła się na fasadzie siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Autorzy świetlnego transparentu napisali: “PiS=drożyzna”, nawiązując do coraz wyższej inflacji, drożejących podstawowych produktów i usług. Kto lub co, Państwa zdaniem, odpowiada za galopującą inflację i konieczność głębszego sięgania do portfeli przez Polaków?

Foto: Borys Budka – Twitter

Wczoraj jeszcze przed rozpoczęciem obrad Sejmu RP, posłowie Koalicji Obywatelskiej unieśli czerwone tabliczki z napisem “PiS=drożyzna”.

Wnoszę o odroczenie obrad, aby premier Mateusz Morawiecki stanął przed Polakami w prawdzie i powiedział, jak zrujnował im święta. Inflacja i drożyzna jest wam na rękę. Wtedy puchną portfele rządu, a tracą polskie rodziny – powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz, poseł na Sejm RP z ramienia PO.

To nie wszystko. Na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi pojawiły się duże czerwone bilboardy na przyczepach. Opatrzone tym samym napisem. Dzisiaj będą je mogli spotkać również mieszkańcy Sanoka.

Wieczorem sieć obiegły zdjęcia i nagrania video z iluminacji o treści “PiS=drożyzna”, wyświetlonej na fasadzie siedziby partii rządzącej przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.


foto: Joanna Frydrych – Facebook

Happening komentują w mediach społecznościowych politycy.

 

 

W ramach posiedzenia Sejmu, po akcji z czerwonymi tabliczkami uniesionymi przez kilkudziesięciu posłów Koalicji Obywatelskiej, posłom tej formacji odpowiedział Janusz Kowalski z klubu PiS.

Kilka dni temu głosowaliście przeciwko walce polskiego rządu o niskie ceny energii i ciepła, a teraz mówicie o drożyźnie. Drożyzna w Unii Europejskiej ma twarz Donalda Tuska i Europejskiej Partii Ludowej. To wy odpowiadacie za wysokie ceny energii i ciepła i te obrazki pokażcie Donaldowi Tuskowi – przekonywał z mównicy sejmowej Janusz Kowalski.

Powodem przeprowadzenia happeningu przez posłów opozycji jest, jak mówią, rosnąca w ostatnich tygodniach i miesiącach inflacja.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego za listopad 2021 roku, ceny towarów i usług wzrosły o 7,8%. To najwyższy wynik od ponad 20 lat.

W listopadzie 2021 roku w porównaniu z poprzednim miesiącem największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny w zakresie mieszkania (o 1,4%), żywności (o 1,5%) oraz transportu (o 1,7%), które podwyższyły ten wskaźnik odpowiednio o 0,36 pkt %, 0,35 pkt % i 0,17 pkt %. Niższe ceny w zakresie łączności (o 0,3 %) obniżyły ten wskaźnik o 0,02 pkt % – podaje w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

Kto lub co, Państwa zdaniem, odpowiada za galopującą inflację i konieczność głębszego sięgania do portfeli przez Polaków? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.


grafika poglądowa / posłowie Zjednoczonej Prawicy wybrani głosami mieszkańców Podkarpacia

źródło: Red., Twitter

foto: grafika poglądowa / Twitter – Borys Budka

16-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)