REKLAMA

PiS spełnia obietnice wyborcze wprowadzając program 500 plus. “To święto polskich rodzin” (FILM)

PiS spełnia obietnice wyborcze wprowadzając program 500 plus. “To święto polskich rodzin” (FILM)

PODKARPACIE. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia, Krystyna Wróblewska i Wojciech Buczak we współpracy z Anną Schmidt-Rodziewicz przedstawili istotne informacje związane z kolejnym etapem wdrażania sztandarowego programu partii rządzącej, jakim jest “Rodzina 500 plus”. Przekazano również wiadomość o powołaniu na Podkarpaciu Parlamentarno-Samorządowego Zespołu Rodzina 500 Plus”. Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej.

Podkarpaccy posłowie na Sejm RP z ramienia PiS Krystyna Wróblewska, Anna Schmidt-Rodziewicz i Wojciech Buczak zwrócili uwagę na istotne kwestie związane z wdrożeniem i realizacją programu “Rodzina 500 plus”.

“Realizacja inicjatywy, której skutki finansowe są niezwykle kosztowne dla budżetu państwa, a planowane oddziaływania społeczne wydaje się bardzo doniosłe, uzależniona jest od czynników, które nierzadko wydają się niedostrzegalne albo mało istotne.

Tak właśnie jest z programem “Rodzina 500 plus”, który został uchwalony przez Sejm RP w miniony czwartek. Nim projekt ten stanie się obowiązującym prawem w Polsce, minie niewiele czasu, który trzeba wykorzystać bardzo skrupulatnie, tak by powyższy program mógł jak najlepiej służyć społeczeństwu.

Zgodnie z szacunkami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ustawa o wsparciu i pomocy dla rodziny program Rodzina 500 plus” wejdzie w życie w drugim kwartale 2016 roku. Projekt czeka aktualnie na podpis Prezydenta Rzeczypospolitej. Do wejścia w życie ustawy nie ma zbyt wiele czasu, a koniecznym staje się przygotowanie samorządów do zmian.

Aby zmiany były pozytywne, w każdym samorządzie pracę nad wdrażaniem programu musi podjąć zespół najbardziej dynamicznych i kompetentnych pracowników. To zadanie dla ludzi, którzy już funkcjonowali w realiach pomocy społecznej. Nie obędzie się jednak bez problemów i niejasności. Zawsze tak jest przy wdrażaniu nowych wielkich planów. W związku z tym powołujemy w naszym regionie “Parlamentarno-Samorządowy Zespół Rodzina 500 plus”. Jego zadaniem będzie wdrażanie programu i rozwiązywanie problemów systemowych, które niewątpliwie pojawią się podczas realizacji programu.

W pierwszej kolejności chcemy zaprosić do zespołu wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz osoby wyznaczone przez nich. W ten sposób chcemy zbierać informacje związane z wdrażaniem programu oraz dowiadywać się o problemach, jakie się pojawią. Zebrane informacje posłużą nam do inicjatyw parlamentarnych mających na celu, jeśli zajdzie potrzeba, udoskonalanie pomocy rodzinie.

Chcemy też, by w każdym powiecie odbyły się konferencje tematyczne dla samorządowców gminnych, dotyczące programu “Rodzina 500 plus”. Zależy nam na tym, aby w tych spotkaniach uczestniczyli specjaliści z Ministerstwa Pracy, którzy będą doradzać samorządowcom w sprawie przyjęcia oraz realizacji tego programu”.

1

źródło: Red., materiały prasowe

15-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)