REKLAMA

PiS spełnia obietnice. Sprawdź, co zrobić, aby dostać w Rzeszowie 500 zł na dziecko

RZESZÓW / PODKARPACIE. Projekt Prawa i Sprawiedliwości “500+” wszedł w życie. Dowiedz się, gdzie w Rzeszowie złożyć wniosek o dofinansowanie.

foto: archiwum eSanok.pl

foto: archiwum eSanok.pl

Wnioski dotyczące wypłat 500 zł na dziecko będzie przyjmował rzeszowski MOPS. Można pobrać je ze strony www.mopsrzeszow.pl. Znajdziesz tam informację, czy na pewno należy ci się to dofinansowanie. Dostępna będzie też instrukcja, w jaki sposób wypełnić formularz “500+”.

Ustawa wchodzi w życie 1 kwietnia. Od tego czasu będzie można składać wnioski – bezpośrednio przy ul. Jagiellońskiej 6, ul. Skubisza 4 i ul. Seniora 2 oraz drogą pocztową i elektroniczną.

Pieniądze będą przyznawane na drugie i każde kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia. Jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy 800 zł, dofinansowanie zostanie również przyznane na pierwsze dziecko. Jeżeli dziecko jest niepełnosprawne, średni dochód nie może przekroczyć 1200 zł.

Szacuje się, że z pieniędzy skorzysta 2,7 mln rodzin, które wychowuje łącznie 3,7 mln dzieci. W naszym województwie programem objęte zostanie więcej niż 237 tysięcy rodzin.

19-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pis-spelnia-obietnice-sprawdz-co-zrobic-aby-dostac-500-zl-na-dziecko-az003