REKLAMA

Piotr Nowakowski najlepszym sportowcem Podkarpacia w 2014 roku!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Student WSIiZ, Piotr Nowakowski, siatkarz Resovii i reprezentacji narodowej został najlepszym sportowcem 2014 roku! 4 miejsce zdobyła Klaudia Hartmanis z tej samej uczelni.

To dowód, że studenci WSIiZ to ludzie, którzy osiągają sukcesy – mają talent i ciężko pracują, by go rozwijać.

Kapituła 55 plebiscytu na najlepszego sportowca Podkarpacia, złożona z byłych sportowców, kibiców, władz regionu i dziennikarzy, doceniła osiągnięcia studenta WSIiZ. Najważniejszym z nich był złoty medal na mistrzostwach świata w piłce siatkowej mężczyzn. Polscy siatkarze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i po czterdziestu latach reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła mistrzostwo świata. W emocjonującym finale biało-czerwoni pokonali utytułowaną Brazylię 3:1.

Nowakowski

Wyróżniona pasjonatka rolek
W plebiscycie na najlepszego sportowca 4 miejsce zdobyła studentka WSIiZ Klaudia Hartmanis, najlepsza polska slalomistka na rolkach,  mistrzyni Polski i wice mistrzyni Europy. Klaudia Hartmanis w ubiegłym sezonie zdobyła 3 tytuły mistrza Polski w konkurencjach: classic, battle oraz speed, wicemistrzostwo Europy, stawała również na podium  zawodów w Chinach, Singapurze, Koreii i Francji.

Studentka WSIiZ w rankingu światowym WSS zajmuje 2 miejsce. W 2014 roku z każdych zawodów wracała z medalami. Zdobyła ich w sumie 34, w tym 17 złotych, 13 srebrnych i 4 brązowe. Doskonałe warunki do treningów mistrzyni Polski zapewnia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, gdzie na co dzień nie tylko studiuje, ale również trenuje. Aktualnie przygotowuje się do kolejnego sezonu i zawodów, które odbędą już w kwietniu – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

materiał nadesłany

06-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

piotr-nowakowski-najlepszym-sportowcem-podkarpacia-w-2014-roku