REKLAMA

Piotr Gruszka nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Piotr Gruszka został ogłoszony nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów. Szkoleniowiec podpisał z Resovią dwuletni kontrakt. W czwartek w Galerii Rzeszów odbyła się konferencja, na której przedstawiono nowego trenera oraz rozgrywającego Marcina Komendę, który od przyszłego sezonu zasili szeregi Resoviaków.

59857798_2229867683726986_6545587630061387776_n

Foto: facebook.com/assecoresovia.sa

W czwartek ogłoszono, że nowym trenerem siatkarskiej Asseco Resovii został Piotr Gruszka. Na konferencji, którą zorganizowano w Galerii Rzeszów przedstawiono także nowego rozgrywającego – Marcina Komendę.

Piotr Gruszka przez lata reprezentował Polskę na największych siatkarskich turniejach. W swojej karierze zdobył tytuł mistrza Europy i wicemistrza Świata. Piotr Gruszka zanotował najwięcej meczów w historii polskiej kadry. Przez kilka lat był też jej kapitanem. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Kętach. Później reprezentował kolejno kluby z: Bielsko-Białej, Częstochowy, z włoskiej Padwy oraz z Bełchatowa i Bydgoszczy. Karierę jako zawodnik zakończył w AZS-ie Olsztyn.

Od sezonu 2014/2015, czyli tuż po zakończeniu sportowej kariery, Piotr Gruszka objął funkcję I trenera w zespole BBTS-u Bielsko-Biała. Później przez dwa lata trenował GKS Katowice. W kolejnym sezonie będzie szkolił siatkarzy z Rzeszowa.

W czwartek ogłoszono także, że nowym zawodnikiem Asseco Resovii został Marcin Komenda. 22-latek gra na pozycji rozgrywającego. W sezonach 2015-2017 reprezentował klub Effectora Kielce, a przez kolejne dwa lata był podopiecznym Piotra Gruszki w GKS-ie Katowice. Do jego sukcesów należy Mistrzostwo Polski Kadetów z 2013 roku, triumf w Młodej Lidze w 2014 roku oraz wygrana w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie występował w reprezentacji Polski seniorów. Rozgrywający podpisał kontrakt z Asseco Resovią na rok.

Tekst: Kacper Ciuba

09-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

piotr-gruszka-nowym-trenerem-asseco-resovii-rzeszow-00r2kc