REKLAMA

Piosenki codzienne, czyli jeden dzień z życia w Teatrze “Maska”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już 8 marca wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. Z tej okazji, w dn. 6 marca 2015 r. Scena dla Dorosłych Teatru “Maska” zaprasza na spektakl Piosenki codzienne, czyli jeden dzień z życia.

To kameralne, muzyczne widowisko, pełne subtelnego humoru. Nie ma w nim  ciągłej akcji, bowiem każda piosenka to odrębny mikrospektakl, określający różne sytuacje, zdarzenia i postacie, które można spotkać w codziennym życiu przeciętnego człowieka. Ale to właśnie ów tytułowy “jeden dzień z życia” jest ramą w której zamyka się całość. Pośród wielu zabawnych, czy wręcz groteskowych songów pojawiają się też refleksyjne ballady stanowiące swoisty kontrapunkt…

dzien kobiet 3

Utrzymana w konwencji koncertu całość obraca się wokół osoby Pianisty, który z pomocą śpiewających aktorów  kreuje ów codzienny świat i powoduje, że staje się on również światem każdego z widzów. Muzyczny klimat nawiązuje do tradycji piosenki aktorskiej – Kabaretu Starszych Panów, czy Piwnicy pod Baranami.

dzien kobiet2

Zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem trudno znaleźć opiekuna dla naszych pociech,
co uniemożliwia wyjście do teatru. W tym wyjątkowy dniu na czas trwania spektaklu wszystkie dzieci (od 3 roku życia), które towarzyszyć będą tego wieczoru swoim rodzicom i opiekunom, zapraszamy do Muzeum Lalek Teatralnych na spotkanie m.in. z kukłą i marionetką. Poznamy podstawowe zasady ich budowy i animacji. Wspólnie spróbujemy, za pomocą magicznych zaklęć, otworzyć zaczarowane kuferki, w których schowali się mali artyści – jeszcze nie tak dawno występujący na deskach naszego teatru. Podczas wspólnej zabawy przeobrazimy się także w różnorodne postaci i zwierzęta, a wszystko za sprawą masek wykonanych przez naszych plastyków oraz odpowiedniej charakteryzacji. Ciekawe czy po takiej metamorfozie dorosłym uda się rozpoznać swoje pociechy…

dzien kobiet1

Rodziców zainteresowanych pozostawieniem dzieci pod opieką w trakcie spektaklu prosimy
o poinformowanie nas o tym przy rezerwacji biletów na spektakl.

Bilety w cenie 18 zł i 15 zł (ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów) można rezerwować w Biurze Organizacji Widowni pod nr tel. 17 85 20 614.

25-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

piosenki-codzienne-czyli-jeden-dzien-z-zycia-w-teatrze-maska