REKLAMA

PILNE. Zderzenie pociągów. Jechały tym samym torem! 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Dzisiaj około godziny 6:00 w miejscowości Chałupki Dębniańskie w powiecie leżajskim doszło do zderzenie pociągów poruszających się tym samym torem, w tym samym kierunku. Pociąg pospieszny relacji Rzeszów-Szczecin najechał na tym lokomotywy spalinowej. 3 osoby zostały ranne. Jedna trafiła do szpitala. Na miejscu wciąż trwa akcja służb.

Informację o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Chałupki Dębniańskie w powiecie leżajskim Komenda Powiatowa PSP w Leżajsku otrzymała o godzinie 6:05.

– Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że zderzyły się ze sobą pociąg pospieszny relacji Rzeszów-Szczecin z lokomotywą spalinową. Pojazdy poruszały się tym samym torem, w tym samym kierunku – relacjonuje przebywający na miejscu zdarzenia mł. bryg. Wojciech Długosz, Rzecznik Prasowy KP PSP Leżajsk.

Na szczęście nikt nie zginął, ale ranne zostały 3 osoby. Jedna trafiła do szpitala.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia wsparcia ratownikom medycznym przy kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz na transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Obecnie prowadzimy również działania mające na celu zebranie oleju napędowego wyciekającego z lokomotywy – dodaje mł. bryg. Wojciech Długosz.

Aktualnie ruch kolejowy jest zablokowany.

Pociągiem pospiesznym podróżowały 23 osoby oraz 3 członków załogi. W lokomotywie przebywał tylko maszynista.

Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, trzy z PSP Leżajsk oraz dwie jednostki OSP. 


zdjęcie poglądowe


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

26-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)