REKLAMA

Piłkarskie święto w Rzeszowie. W sobotę derby! (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już w sobotę 4 kwietnia czeka nas prawdziwe piłkarskie święto w Rzeszowie. Na Stadionie Miejskim o godz. 15:00 odbędą się 78. Derby Rzeszowa.

Już w sobotę 4 kwietnia wszystkich mieszkańców Rzeszowa czeka piłkarskie święto. Na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej w ramach 23. kolejki na przeciw siebie staną dwa rzeszowskie zespoły Stal S.A. i  CWKS Resovia.

Pojedynki Resovii ze Stalą sięgają dość odległych czasów. Bilans Resovii w tych meczach jest korzystny. To aktualni mistrzowie trzeciej ligi sięgali po trzy punkty 32 razy na 77 spotkań, 16 z nich zakończyło się wynikiem remisowym. Podopieczni Macieja Huzarskiego, w tym sezonie zgromadzili dotychczas 46 punktów (13 zwycięstw, 7 remisów, 3 porażki) co pozwala Resovii na zajęcie 2 miejsca i miano najlepszej defensywy w lidze. W zespole Pasiaków po meczu z Orłem Przeworsk pojawiły się urazy. Kontuzji przed derbowym pojedynkiem nabawił się młodzieżowiec biało-czerwonych Przemysław Pyrdek, a na jednym z treningów podobny uraz dopadł bramkarza Resovii Piotra Tomczyka. Ciekawostką przed sobotnim spotkaniem jest to, że resoviacy nie przegrali derbowego pojedynku od blisko czterech lat!

derby

Drużyna Stali S.A. w obecnych rozgrywkach zgromadziła 43 punkty na co złożyło się 12 zwycięstw, 7 remisów i 3 porażki. Najlepszym strzelcem zespołu jest Piotr Prędota, który na swoim koncie ma już 15 trafień. Podopieczni Marcina Wołowca, w ostatniej kolejce zremisowali w Tomaszowie Lubelskim z zespołem Tomasovii 0-0 i aktualnie plasują się o trzy punkty niżej niż zespół Pasiaków. Kontuzji w sobotni meczu Tomasovii ze Stalą nabawił się czarnoskóry zawodnik Petera Suswam, który najprawdopodobniej nie wystąpi w sobotnim spotkaniu. Poprzedni sezon Stal rozgrywała w II lidze, w której nie zdołała się utrzymać.

– W sobotę czeka nas bardzo trudne zadanie, ale nie wyobrażamy sobie innego rezultatu jak nasze zwycięstwo. Wierzymy w swoje umiejętności i przede wszystkim jako drużyna będziemy chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony. Po ostatnim remisie z Orłem przy Wyspiańskiego, który mocno nas rozdrażnił zrobimy wszystko by trzy punkty zostały dopisane do naszego konta. Cieszymy się ogromnie, że nasi kibice będą mogli również uczestniczyć w tym meczu. Ich pomoc w postaci dopingu jest dla nas bardzo ważna i potrzebna – mówi jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Resovii, Konrad Domoń.

KUP BILET NA MECZ – sprawdź godziny sprzedaży – (kliknij)

Mecz zostanie rozegrany w Rzeszowie na stadionie miejskim przy ul. Hetmańskiej 69, w sobotę 4 kwietnia o godz. 15:00. Kibice Resovii, organizują zbiórkę na Stadionie Resovii już od godz. 11:00, wyjście na stadion miejski zaplanowano punktualnie na godz. 12:30.

źródło: cwks-resovia.pl / Rzeszów24.pl


Derby Rzeszowa 2014

Derby Rzeszowa 2012

02-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)