Piłkarska Resovia punktuje po raz pierwszy w sezonie

W sobotę czwartego sierpnia Resovia mierzyła się z Gryfem Wejherowo. Ekipie z Rzeszowa udało się zremisować.

Mecz trzeciej kolejki II ligi, pomiędzy Resovią a Gryfem Wejherowo, odbywał się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Warszawski sędzia Piotr Urban zagwizdał po raz pierwszy, gdy na zegarze wybiła godzina 17:00. Już 37 minut później ekipa z Rzeszowa mogła cieszyć się z objęcia prowadzenia. Gola zdobył bowiem Bartłomiej Buczek. Radość „Pasiaków” nie trwała długo, już dwie minuty później czerwoną kartkę obejrzał zawodnik rzeszowskiego klubu – Dariusz Frankiewicz. Powodem tego było „zdobycie” przez niego drugiej żółtej kartki.

Resovia grając w osłabieniu, przy sporym upale dzielnie dawała sobie radę. Nie da się jednak ukryć, że grający w przewadze goście zaczęli dominować. W 76 minucie drużyna z Rzeszowa musiała skapitulować. Bramkę dla drużyny gości zdobył Krzysztof Wicki.

Pierwszy punkt zdobyty w II lidze z pewnością powinien dodać nieco pewności siebie zawodnikom Resovii. Gryf Wejherowo jest bowiem doświadczoną drużyną na tym poziomie rozgrywkowym – grają tam bowiem nieprzerwanie od sezonu 2015/16, a w zeszłym sezonie zajęli dziewiąte miejsce.

Resovia – Gryf Wejherowo 1:1

1:0 Bartłomiej Buczek (37), 1:1 Krzysztof Wicki (76)

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Kantor, Bartłomiej Makowski, Konrad Domoń, Radosław Adamski – Przemysław Pyrdek (72 Wadym Straszkewycz), Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec, Kamil Antonik (81 Mateusz Geniec) – Bartłomiej Buczek (64 Mateusz Świechowski), Karol Twardowski (54 Szymon Feret).

Gryf: Szymon Więckowicz – Paweł Brzuzy, Grzegorz Gulczyński, Krzysztof Wicki, Adrian Liberacki (46 Dawid Rogalski), Mateusz Goerke – Kamil Włodyka, Piotr Kołc, Oskar Sikorski (52 Oskar Ryk), Robert Chwastek – Paweł Czychowski (86 Paweł Ewertowski).

Żółte kartki: Dariusz Frankiewicz, Bartłomiej Makowski, Bartłomiej Buczek, Konrad Domoń – Piotr Kołc, Adrian Liberacki, Oskar Ryk, Mateusz Goerke.

Czerwona kartka: Dariusz Frankiewicz (39 minuta, druga żółta kartka).