PIŁKA NOŻNA: Stal Rzeszów pokonuje Wisłę Sandomierz i wraca na fotel lidera III ligi

Stal Rzeszów pewnie pokonała na własnym stadionie Wisłę Sandomierz (3:0). Stalowcy wykorzystali grę w przewadze. Wygrana pozwoliła biało-niebieskim objąć prowadzenie w tabeli III ligi.

36

Po świetnej grze w Pucharze Polski i zwycięstwie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Stal podejmowała u siebie Wisłę Sandomierz w rozgrywkach III ligi. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia od początku narzucili swoje tempo i nie pozwolili na wiele swoim rywalom.

Rzeszowianie objęli prowadzenie już w 28. minucie po wykorzystaniu rzutu rożnego. Bramkę zdobył Damian Kostowski, obrońca Stali.

Od 40. minuty gospodarze grali w przewadze, ponieważ drugą żółtą kartkę, a jednocześnie czerwoną, otrzymał Paweł Bażant. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

W 54. minucie po świetnym lobie Tomasza Płonki, do piłki dopadł Wojciech Reiman i było 2:0 dla Stali. Wynik w 66. minucie spotkania ustalił Piotr Ceglarz, strzałem po ziemi.

Stal miała jeszcze okazję na poprawę rezultatu. W 89. minucie Stalowcy mieli do wykorzystania “jedenastkę”, jednak ta okazja została zmarnowana. Strzał i dobitka były obronione przez bramkarza gości, a kolejny strzał minął bramkę rywali Stali.

Rzeszowianie wrócili na 1. miejsce w tabeli III ligi gr. IV. Mają 30 punktów.