REKLAMA

PIŁKA NOŻNA: Rzeszowianie powalczą o kolejne punkty. Kto lepszy w wyścigu o kasę z miasta?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Piłkarze Resovii i Stali rozegrają w ten weekend kolejne mecze w ramach III ligi. Oba kluby walczą o każdy punkt – oprócz prestiżu sportowego toczy się bój o dotację z Urzędu Miasta.

d

foto: archiwum rzeszow24.pl

Dotację Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca otrzyma ten zespół, który po rundzie jesiennej będzie zajmował wyższe miejsce w tabeli. Jak na razie, bliżej finansowego zastrzyku z miasta jest rzeszowska Stal, mająca 2 punkty przewagi nad Resovią.

Piłkarze, trenerzy i działacze obu klubów podkreślają jednak, że kwestie finansowe to sprawa drugorzędna. Wszyscy podchodzą do ligowych meczów w sposób profesjonalny, skupiając się na grze.

Nie myślimy o dotacji z miasta. Liczy się dla nas sportowa rywalizacja. Takie powinno być podejście każdego piłkarza – mówił po meczu z Karpatami Krosno Bartłomiej Buczek z Resovii.

W najbliższy weekend rzeszowskie Pasy, zajmujące 5. miejsce, zmierzą się na wyjeździe z JKS-em 1909 Jarosław. Sobotni rywale rzeszowian zgromadzili na koncie 21 punktów (tyle samo co Resovia). Zajmują jedno miejsce wyżej, co zawdzięczają lepszemu bilansowi bramkowemu.

Początek tego spotkania o godzinie 14:00 na stadionie w Jarosławiu.

Piłkarskie emocje w stolicy Podkarpacia zafunduje Stal. Biało-niebiescy zagrają z MKS-em Trzebinia Siersza, który uchodzi w tej lidze za zespół nieobliczalny. Stalowcy z 23 oczkami na koncie zajmują 3 miejsce w tabeli, tracąc do liderującej Garbarni Kraków 6 punktów. MKS jest na 8. miejscu. Zdobył dotychczas 17 puntów.

Pierwszy gwizdek o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

(az)

21-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)