PIŁKA NOŻNA: Resovia pokonuje Rozwój – zwycięskie gole Buczka

Resovia Rzeszów wywozi z Katowic komplet trzech punktów do tabeli piłkarskiej 2. ligi. Podopieczni Szymona Grabowskiego przegrywali do przerwy, jednak później dwie bramki odnotował na swoim koncie Bartłomiej Buczek, co pozwoliło “Pasiakom” sięgnąć po cenne zwycięstwo.

Clipboard02_6

Rzeszowianie nie zaczęli najlepiej spotkania w Katowicach. Gospodarze już po kwadransie wyszli na prowadzenie. Na bramkę Resovii skutecznie uderzył Mateusz Wrzesień i było 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć Rozwój w końcówce mógł podwyższyć prowadzenie. W bramce “Pasiaków” popisał się jednak Wojciech Daniel, który wybronił strzał i dobitkę gospodarzy.

Resovia wyszła zdeterminowana w drugiej połowie i już w 54. minucie doprowadziła do wyrównania. Dokonał tego Bartłomiej Buczek, który dobił strzał Kamila Antonika.

Rzeszowianie poszli za ciosem i po dwóch kolejnych minutach strzelili kolejną bramkę. Na listę strzelców znów wpisał się Buczek, który skutecznie wykorzystał rzut wolny.

Resovia odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla “Pasiaków”.