PIŁKA NOŻNA: Resovia liderem II ligi! Wygrana z Garbarnią Kraków

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu II ligi z Garbarnią Kraków (0:2). Wygrana pozwoliła im objąć prowadzenie w ligowej tabeli.

18-1

Apklan Resovia Rzeszów zwyciężyła w wyjazdowym spotkaniu z Garbarnią Kraków. Do pierwszej połowy mecz nie zapowiadał wielu ciekawych akcji. Zawodnicy zeszli do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Resovia wykorzystała swoje okazje i zdobyła dwie bramki. W 72. minucie wynik otworzył Szymon Feret, a w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Daniel Świderski.

Dzięki wygranej w Krakowie Resovia objęła prowadzenie w tabeli II ligi. “Pasiaki” mają punkt przewagi nad GKS-em Katowice i trzy “oczka” nad Olimpią Elbląg. Czwartą lokatę zajmuje Stal Rzeszów.

Garbarnia Kraków – Apklan Resovia 0-2 (0-0)

0-1 Szymon Feret (72),
0-2 Daniel Świderski (90).

Garbarnia: 33. Aleksander Kozioł – 87. Jakub Kowalski, 4. Krystian Kujawa, 12. Mateusz Duda, 3. Adrian Jurkowski, 6. Bartłomiej Mruk (74, 15. Grzegorz Marszalik) – 10. Kamil Kuczak, 21. Tomasz Kołbon, 27. Kamil Słoma – 7. Kamil Włodyka (69, 23. Mateusz Wyjadłowski), 32. Krzysztof Szewczyk (76, 99. Michał Feliks).

Resovia: 90. Filip Majchrowicz – 23. Mateusz Geniec, 5. Dawid Kubowicz, 33. Sebastian Zalepa, 4. Rafał Mikulec (46, 6. Radosław Adamski) – 24. Szymon Hajduk (64, 99. Szymon Feret), 14. Szymon Kaliniec, 8. Konrad Domoń, 17. Kamil Radulj (71, 94. Daniel Świderski), 22. Serhij Krykun – 29. Adrian Dziubiński (90, 9. Karol Twardowski).

Żółte kartki: Mruk, Kujawa, Kowalski – Mikulec, Zalepa, Geniec.

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).