PIŁKA NOŻNA. Przegrane mecze rzeszowskich zespołów w II lidze

Oba drugoligowe zespoły z Rzeszowa przegrały swoje sobotnie mecze 22. kolejki. Stal Rzeszów odniosła porażkę przy Hetmańskiej z Górnikiem Polkowice (1:2), a Apklan Resovia Rzeszów nie poradziła sobie na wyjeździe z Bytovią Bytów.

pexels-photo-3621104

Dwa rzeszowskie zespoły, które występują w rozgrywkach II ligi piłkarskiej, przegrały swoje mecze.

Stal Rzeszów podejmowała na stadionie przy Hetmańskiej 69 Górnik Polkowice. “Biało-niebiescy” stracili gola już w 7. minucie. Strzał na bramkę oddał Karol Fryzowicz, dobijał Wiktor Kaczorowski, a drogę do bramki znalazło uderzenie Kamila Wacławczyka. Tuż przed końcem pierwszej połowy Górnik po strzale Michała Bednarskiego prowadził 2:0.

Gola kontaktowego w 83. minucie zapisał na swoim koncie Krystian Pieczara. Piłkarze Stali poderwali się jeszcze do ataku, ale nie wypracowali już sobie dogodnych sytuacji do wyrównania. To trzecia z rzędu porażka Stali Rzeszów.

Stal Rzeszów – Gryf Wejherowo 1-2 (0-2)

1-0, Kamul Wacławczyk (7),
2-0, Michał Bednarski (45),
3-0, Krystian Pieczara (83).

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Damian Kostkowski, Artur Pląskowski, Marcel Kotwica, Krystian Pieczara, Łukasz Mozler, Sławomir Szeliga, Łukasz Góra, Dariusz Jarecki, Robert Trznadel (56′ Damian Sierant), Patryk Plewka (56′ Wiktor Kłos).

Górnik Polkowice: Jakub Kopaniecki – Mateusz Magdziak, Maciej Kowalski-Haberek, Patryk Mucha, Dominik Radziemski, Mariusz Szuszkiewicz (Piotr Azikiewicz), Michał Bednarski (77′ Eryk Sobków), Karol Fryzowicz, Filip Baranowski (74′ Szmyt), Kamil Wacławczyk, Marek Opałacz.

Apklan Resovia Rzeszów odniosła porażkę w wyjazdowym spotkaniu z Bytovią Bytów. Do przerwy nie padła żadna bramka. Bytovia skupiła się na grze w defensywie i zeszła do szatni bez straty gola.

W drugiej części spotkania, w 55. minucie, swoje uderzenie na gola zamienił Adrian Liberacki. Apklan Resovia Rzeszów przejęła inicjatywę, ale dzięki dobrej postawie Macieja Gostomskiego – bramkarza gospodarzy i słabej skuteczności “Pasiaków”, wynik już do końca nie uległ zmianie.

Bytovia Bytów – Apklan Resovia 1-0 (0-0)

1-0, Adrian Liberacki (55).

Bytovia Bytów: Gostomski – Deleu, Bąk, Memić, Rutkowski, Liberacki (76. Bielawski), Ameyaw (84. Szela), Zawistowski, Lech, Feruga (80. Giel), Czubak.

Apklan Resovia: Zapytowski (46. Daniel) – Mikulec, Zalepa, Domoń, Kantor – Kaliniec, Hajduk (83. Twardowski), Hebel, Radulj (59. Dziubiński) – Krykun, Świderski (59. Antkowiak).